Současná doba je tak rychlá, že ji občas ani nestačíme vnímat. Čas plyne, lidé stárnou, děti rostou a trendy se mění. Během toho nám reklamy i naše okolí neustále vtloukají do hlavy, že štěstí si můžeme koupit za peníze. Ať už je to nový dům, dovolená v Karibiku, nebo nové boty. Zejména ty dovolené pak posuzujeme podle toho, jak moc pohodlné jsou, než kolik štěstí v duši nám přinesou. Pokud si potřebujete opravdu odpočnout od shonu a chcete najít duševní pohodu, vybrali jsme pro vás 11 divokých ostrovů světa, kde se vám tohle podaří. Budete obklopeni jen krásou okolního světa.

11 divokých ostrovů světa, o kterých turisté zatím neví

1. Holbox, Mexiko

Untitled
Zdroj: Lorenia

Holbox je místem, kde najdete krásné druhy ptáků, létajících nad azurově modrými lagunami. Pláže jsou ještě neposkvrněné a divoké, a pokud máte rádi přírodu v jejím původním stavu, tohle je místo, kde se jí nabažíte dosyta.

2. Aitutaki, Cookovy ostrovy

Aitutaki, Cook Islands
Zdroj: Karin Noresten

Aitutaki je jedním z těch divokých ostrovů, které vypadá jako z romantického filmu. Čisťounká voda, bílé písečné pláže a krásně modré laguny jsou přesně to, díky čemu si tady užijete líbánky nebo romantickou dovolenou.

3. Block island, USA

Block Island, RI
Zdroj: D&S Weller

Block Island je pro dobrodružnější povahy, které si chtějí na dovolené užít divoké přírody a věnovat se sportu. Ostrov nabízí spoustu míst pro pěší výlety, ježdění na kole i pro horolezecké aktivity.

4. Porto Santo, Portugalsko

Porto Santo Island
Zdroj: Aitor Montaña

Ostrov Porto Santo, ležící kousek od známější Madeiry, nabízí pláže lemované skalnatými útesy a krásné vesničky připomínající minulé století s velice milými obyvateli. Ideální ostrov pro strávení rodinné dovolené v letních měsících.

5. Andamanské ostrovy, Indie

Wandur Beach, Andaman & Nicobar Islands, India
Zdroj: Ice Cubes

Až se ocitnete na Andamanských ostrovech, budete obdivovat neskutečnou dokonalost tvořenou panenskou přírodou. Pokud se sem budete chtít podívat, budete potřebovat speciální povolení od indických úřadů.

6. Dunk Island, Austrálie

Mission Beach 10 February 2012
Zdroj: Paul Toogood

Austrálie nabízí mnohé. Dunk Island je jeden z divokých ostrovů, který se svou kouzelností vyrovnává Karibiku. Určitě se sem vydejte, pokud se rádi potápíte. Ostrov je totiž co by kamenem dohodil od Velkého bariérového útesu.

7. Monemvasia, Řecko

Monemvasia / Μονεμβασία
Zdroj: Dimitris Giannios

Útulná řecká Monemvasia je pro lidi, kteří se chtějí na dovolené cítit v dané lokalitě příjemně a jako doma. Ostrov je zajímavý historicky, proto se sem vydejte pokud vás zajímají dějiny a chcete si opravdu odpočnout.

8. Huahine, Francouzská Polynésie

Shower during the rainy season at Hotel Maitai, Huahine, French Polynesia
Zdroj: Roger

Ležící na severozápad od Tahiti, Huahine je přírodním rájem na zemi. Je bohatě pokrytý zelení, obklopují ho korálové útesy a najdete tu i hory, zkrátka každý si tady najde to své.

9. Fernando de Noronha, Brazílie

Praia da Baía dos Porcos - Fernando de Noronha - PE - Brasil
Zdroj: Leandro Macedo Gonçalves

Fernando de Noronha je ostrov i stejnojmenné souostroví u brazilského pobřeží. Návštěvníci ostrova mohou pozorovat různorodé mořské živočichy, kteří v jeho okolí žijí. Ostrov se totiž skládá ze zajímavé kombinace pláží a útesů.

10. Sovalye, Turecko

Ölüdeniz
Zdroj: Faruk Kaymak

Sovalye leží v zálivu, proto se sem běžně velké výletní lodě nedostanou. Zejména ve srovnání s ostatními ostrovy je tento určen těm, kteří hledají opravdový odpočinek a nepotřebují široké možnosti turistického vyžití.

11. Lundy, Velká Británie

Lundy 035
Zdroj: Mark

Opravdu divokou a panenskou přírodu hledejte na anglickém ostrově Lundy. Ať už chcete pozorovat divoká zvířata nebo noční oblohu posetou hvězdami, tohle je pravý únik pro všechny milovníky přírody.

 

Na který z 11 divokých ostrovů vás láká se vydat?

koupit casopis koktejl
koupit casopis koktejl

Komentáře