Vydejte se objevovat nejkrásnější a nejdivočejší místa na planetě. Vybrali jsme pro 11 destinací, které jsou neokoukané, krásné a divoké, ale zároveň ne zcela nedostupné. I když je pravda, že ne vždy to bude úplně jednoduché.

Hawaii, Kauai

Hawaii, Kauai

Kauai je čtvrtý největší z osmi hlavních Havajských ostrovů, které se nacházejí v severovýchodní části Tichého oceánu. Žije zde necelých 60 000 obyvatel, což na ostrov s rozlohou 1430 km není mnoho.

Kanada, jezero Moraine

kanada

Kanadské jezero Moraine je divočina v každém slova smyslu. Nádherně zbarvené jezero uprostřed Skalistých hor obklopeno divokou přířodou.

Venezuela, Salto Angel

vodopád Salto Angel, Venezuela

Venezuela je jedno z míst kam se můžete vypravit za opravdovým dobrodrůžstvím. Nejvyšší vodopád světa, téměř kilometrový vodopád Salto Angel už sice byl objeven v roce 1935. Venezuela ale stále skrývá spoustu tajemství, které čeká na odhalení.

USA, Utah

Utah

Nekončné pláně se skálami všemožných tvarů a rozměrů. Poušť ve které si budete připadat jako na planetě Mars.

Peru

Peru

Jihoamerické lamy a alpaky jsou tradičně využívané pro svou srst již od dob Inků. V peruánských horách se toho od těchto dob moc nezměnilo.

Faerské ostrovy

V nevelké vzdálenosti od skotských břehů se nachází Faerské ostrovy. Zelená divočina s domky, jejichž střecha se zelená stejně jako okolní louky.

Keňa

kena narodni park

Severně od hory Mount Kenya se krajina ze zalesněné vysočiny přemění ve vysušenou pustinu, až se z ní nakonec stane úplná poušť. Poušť Turkana je domovem pro domorodé Samburu.

Filipíny, Čokoládové hory

filipíny, čokoládové hory

1776 kopců z dálky připomínajících hrudky čokolády vás ohromí. Téměř totožné tvary udivují cestovatele i vědce svým neobvyklím tvarem i počtem. Tyto unikátní kopce zvané Čokoládové hory (Chocolate hills) najdete na ostrově Bohol na Filipínách.

Antarktida

emperor-penguins-429127_1280

Antarktida je sice čím dál více navštěvovaná i běžnými turisty. Ale náročnost cesty ať už finanční nebo z pohledu dopravy vám zajistí, že kromě tučnáků tu potkáte jen velmi málo lidí.

Maroko

Maroko

Tato severoafrická země má všechno co si můžete představit. Nejvyšší hora severní afriky Jebel Toubkal s více než 4100 metrů výšky vás okouzlí svou majestátností. Z hor se můžete vydat do poušte, navštívit palmérie, nebo surfovat na vlnách Atlantického oceánu.

Bhután

království bhútán

Bhután, země kde se neměří hrubý domácí produkt, ale domácí štěstí jejích obyvatel. Země je hodně uzavřená okolnímu světu a je velmi náročené tuto zemi navštívit. O to větší je to ale zážitek.

Baví vás naše články?

Na našem blogu zveřejňujeme jen střípky z toho, co se můžete dočíst v tištěné nebo elektronické verzi časopisu Koktejl. Vydejte se s námi objevovat svět. Díky předplatnému časopisu Koktejl budete neustále na cestách.

Koupit Koktejl

Komentáře