Výběr vánočních dárků pro cestovatele bývá dost nároční. Cestovatelé jsou totiž většinou nenároční a minimalističtí lidé, kteří vám řeknou, že nic nepotřebují, a vy si potom o to víc lámete hlavu s tím, čím jim udělat na Vánoce radost. Pokud máte doma vášnivého cestovatele nebo turistu, dali jsme pro vás dohromady několik nápadů. Podívejte se na našich 11 neokoukaných dárků pro cestovatele.

1. Stírací mapa

dárek pro cestovatele

Mapa, na které si pomocí mince postupně stíráte země, které jste navštívili, je v posledních letech velkým hitem. V českých eshopech jsou stírací mapy k dostání od 239 Kč.

2. Předplatné cestovatelského časopisu

časopis koktejl říjen 2016

Předplatné časopisu je dobrý způsob, jak obdarovat cestovatele a dělat mu dárkem opakovaně radost během celého roku. Cestovatelských časopisů je na českém trhu několik a náš časopis Koktejl patří k každoročně k těm nejoblíbenějším. Roční předplatné vyjde na 499 Kč, v elektronické verzi 399 Kč. Navíc máme slevu pro studenty (s kartou ISIC) a pro držitele karty Sphere Card. 

3. Cestovní polštářekdárky pro cestovatele

V jedné anketě pro cestovatele vyšlo najevo, že cestovní polštářek patří mezi 5 nejdůležitějších věcí na cestách. Nejpraktičtější jsou nafukovací polštářky, které vám v zavazadle nezaberou téměř žádné místo. Můžete je pořídit od 50 Kč v českých eshopech.

4. Cestovatelské hodinkydárek pro cestovatele

Hodinky jsou fajn dárek, co vždy potěší. Poslední dobou jsou populární hodinky s mapou. Podobné seženete od 198 Kč v českých eshopech.

5. Travel Bible

travel bible

Chcete cestovat, ale nemáte dost peněz? V knížce Travel Bible se dozvíte spoustu praktických rad, jak procestovat svět levně či dokonce zdarma. Tištěnou i elektronickou knížku si můžete během pár kliknutí objednat od 399 Kč ZDE.

6. Merino trikodárek pro cestovatele

Není nic lepšího a praktičtějšího na cestách než merino triko. Merino vlna pochází ze speciálního plemene ovcí a ani po několika dnech až týdnech nošení nezasmrádne. Navíc hřeje, i když je mokrá. Trika z merino vlny stojí na českých eshopech od 400 Kč.

7. Tapeta s mapou dárek pro cestovatele

jsou pořád in a můžete si díky nim zpestřit vzhled vašeho obýváku za pár kaček. Objevili jsme jednu super tapetu, která se hodí nejen jako dárek pro cestovatele. Můžete jí koupit od 20 eur na německém Amazonu.

8. Víkendový pobytdárek pro cestovatele

Záchrana pro všechny opozdilce. Díky stránkám Booking.com a podobným webům můžete 23. prosince večer nebo dokonce 24. prosince ráno pro své blízké objednat víkendový wellness kdekoliv po Čechách nebo ve světě a darovat jim super zážitek.

9. Multifunkční skládací nožík
dárek pro cestovatele

Ideální dárek pro cestovatele, u kterého platí, že čím více funkcí, tím lépe. Zkuste třeba švýcarské nože Victorinox nebo nějaké stejně kvalitní ekvivalenty. Největší výběr švýcarských nožíků již od 249 Kč můžete najít na Alza.cz.

10. Vědomostní hrydárek pro cestovatele

Vědomostní hry pobaví celou rodinu nebo skupinu kamarádů a ještě se něco nového přiučíte. Zkuste třeba naučné hry Evropa, Svět nebo Česko, kde hádáte odpovědi na otázky z oblasti zeměpisu, dějin, umění, sportu nebo přírodovědy. Vědomostní hry od 489 Kč pořídíte na Alza.cz.

10. Cestovní make-updárek pro cestovatele

Nebaví vás pokaždé řešit, že jste nezapomněly make up, řasenku, tužku na obočí nebo stíny? Našli jsme skvělou cestovní makeup sadu do kapsy, která obsahuje všechna potřebná líčidla. Různé druhy cestovních makeup setů se dají sehnat na Amazon.com od 30 dolarů, ale třeba najdete něco podobného i v Čechách. Skvělý dárek pro každou ženu cestovatelku.

11. Cestovní zápisníkdárek pro cestovatele

Můžete si do něj zapisovat svoje zážitky z cest, psát do něj důležité informace během cestování nebo do něj psát ceny při smlouvání. Variant i vzhledů je nekonečně mnoho, ceny od 100-700 Kč. Můžete vybírat třeba v eshopu Knihy Dobrovský.

Komentáře