Věděli jste, že můžete dojet na Island autem z Čech? Možná vám to přijde zvláštní, ale opravdu to jde. Díky trajektům z Dánska můžete na Island opravdu vyrazit vlastním autem a co je ještě zajímavější: budete-li chtít  zažít dvě dobrodružství v jednom, můžete se cestou zastavit i na pohádkových Faerských ostrovech.

Jak se dostat na Island autem z Čech?

Stačí dojet autem do přístavu Hirtshals v Dánsku, odkud vyráží jednou až dvakrát týdně (podle sezóny) loď Norröna na Island se zastávkou na Faeských ostrovech. Jízda trajektem na Island do přístavu Seyðisfjørður trvá zhruba 47 hodin a vyplatí se zejména, pokud cestujete s dětmi.

Baví vás naše články?

Na našem blogu zveřejňujeme jen střípky z toho, co se můžete dočíst v tištěné nebo elektronické verzi časopisu Koktejl. Vydejte se s námi objevovat svět. Díky předplatnému časopisu Koktejl budete neustále na cestách.

Koupit Koktejl

Jednosměrná rodinná jízdenka na Island vyjde od 18000 – 33000 Kč (podle typu sezóny) a zahrnuje 4 osoby (2 dospělé + 2 děti), přepravu auta a soukromou čtyřlůžkovou kajutu. Možná vám to přijde jako velká částka, ale když cenu vydělíte počtem osob a vezmete v potaz, kolik stojí letenka a že si na Islandu nebudete muset půjčovat draze auto v autopůjčovně, tak je to zajímavá možnost, jak navštívit Island. Navíc do ceny musíte taky započítat jedinečný zážitek z plavby velkým zaoceánským trajektem. Pro individuální cestovatele a baťůžkáře bez aut existuje také možnost sdílené kajuty, která stojí 4700-7000 Kč za jednu cestu a zahrnuje i jídlo. Přesné ceny si můžete zjistit zde. Jízdní řády najdete na stránkách plavební společnosti Smyril Line. Pokud si budete chtít výlet prodloužit, můžete využít možnost dát si v polovině cesty 3 dny pauzu na překrásných Faerských ostrovech. Ceny a jízdní řády trajektu najdete na stránkách plavební společnosti Smyril Line.

Komentáře