Každý rok se v Nepálu koná psí festival Tihar, který trvá pět dnů, z toho jeden z nich je výhradně určen na počest nejlepších přátel člověka – psů. Během ostatních dnů Nepálci uctívají vrány, které mají odehnat neštěstí z jejich domovů, jiný den zase krávy. Krávy jsou posvátná zvířata, která jsou znamením prosperity a bohatství.

Untitled

Poslové boha smrti

Psi jsou vnímáni jako poslové od boha smrti, Lorda Yamaraja. A aby si s těmito posly Nepálci udrželi dobré vztahy, vyjadřují jim svou víru a náklonnost uctíváním,  předáváním darů, pamlsků a obřadných věnců na krk.

One of the cutest pics yet

Psí festival Tihar vychází tento rok od 27.10. do 1.11.2016. a koná se nejen v Nepálu, ale také v indických státech Assam, Sikkim a Darjeeling.

Police dogs blessed during Tihar Festival #colour #color #november #gsd

Dog worship day in Nepal¨

tumblr_ncl0atfswQ1tc258so4_r3_500

dog adorned with flowers and tikka for the Tihar festival in Kathmandu, Nepal

The Tihar festival, which is considered one of the most important #Hindu festivals, has begun in #Nepal. Each day is devoted to a different animal or object of worship. Here they celebrate man’s best friend. Click the link in our profile for more on this

Blessings from mom

Baví vás naše články?

Na našem blogu zveřejňujeme jen střípky z toho, co se můžete dočíst v tištěné nebo elektronické verzi časopisu Koktejl. Vydejte se s námi objevovat svět. Díky předplatnému časopisu Koktejl budete neustále na cestách.

Komentáře