Cestování se stává čím dál více dostupnější a turismus po celém světě zkvétá. Turistické agentury si proto už nevystačí jen s klasickými turistickými cíly, ale čím dál víc experimentuje s nejvšedními adrenalinovými zážitky. Podívejte se na 10 nejbizarnějších adrenalinových atrakcí světa, které ale mají něco do sebe:

Skycycling

Na Filipínách vymysleli nový druh sportu, tzv. skycykling neboli jízdu na kole ve vzduchu. Toto adrenalinovou atrakci najdete například v Eden Nature Park and Resort nedaleko filipínského města Davao.

skycycling

Foto: Instagram

Zipline

Zipline je nový adrenalinová atrakce, který spojuje zážitek z výšek a panoramatické výhledy.

zipline

Foto: Windowseat.ph

Skywalk neboli chodník v oblacích

Největší množství chodníků v oblacích najdete bezesporu v Číně, zejména v horách Tianmen. Skywalk si ale můžete užít v horách po celém světě. Podívejte se na 15 neuvěřitelných chodníků v oblacích.

skywalk

Foto: Youtube

Obří houpačka

Obří houpačky vás vrátí do dětských let. Jednu takovou můžete najít poblíž města Ubud na Bali v Indonésii.

Cage of Death neboli Klec smrti

V australském Darwinu najdete turistické centrum Crocosaurus Cove, které nabízí adrenalinovou atrakci – potápění s obřími krokodýly zvané Cage of Death neboli Klec smrti. 

klec smrti

Foto: Instagram

Tornado chasing neboli honba za tornády

Organizované výlety za tornády se pořádají v USA ve státech Texas, Oklahoma, Kansas a Nebraska. Túra trvá zpravidla 6 dní a některé společností vám garantují vrácení peněz, pokud neuvidíte tornádo.

Adrenalinová atrakce CN Tower Edge Walking v Torontu

Na známém mrakodrapu v Torontu CN Tower můžete natrefit na adrenalinovou atrakci zvanou Edge Walking.

cn tower

Foto: dobbernationloves.com a tpg

 

El Caminito Del Rey, Španělsko

Přezdívá se jí nejnebezpečnější turistická stezka světa. El Caminito Del Rey se nachází nedaleko španělského města Malaga a nedávno se znovu otevřela veřejnosti, takže můžete vyrazit za adrenalinovým dobrodružstvím.

El Caminito Del Rey

Foto: Rod Kirkpatrick a Youtube

Baví vás naše články?

Na našem blogu zveřejňujeme jen střípky z toho, co se můžete dočíst v tištěné nebo elektronické verzi časopisu Koktejl. Vydejte se s námi objevovat svět. Díky předplatnému časopisu Koktejl budete neustále na cestách.

Koupit Koktejl

Komentáře