Island se pravidelně řadí mezi nejkrásnější místa naší planety. Tento nádherný ostrov ležící napůl cesty mezi Evropou a Grónskem má na seznamu snad každý opravdový cestovatel. V posledních letech se díky nízkonákladovým leteckým společnostem z Islandu stává vyhledávaná turistická destinace, nemusíte se ale ničeho bát, na Islandu pořád ještě najdete spousty míst, kde o turistu nezavadíte. Podívejte se na 15 nejkrásnějších míst na Islandu, kvůli kterým sem lidé přijíždí, a načerpejte inspiraci třeba pro vaši letošní dovolenou:

15 nejkrásnějších míst na Islandu:

 

1. Vodopád Seljalandsfoss, Island

Voda z řeky Seljalandsá padá z výšky 60 metrů a tvoří nádherný vodopád Seljalandsfoss, za kterým se můžete procházet a pořizovat podobně nádherné snímky, jako je tento:

na island autem

2. Vodopád Litlanesfoss, Island

nejkrasnejsi mista na islandu7

Foto: Orsolya HaarbergReport

3. Kostel Hofskirkja, Island

Hofskirkja je jediným dochovaným kostelem s travnatou střechou na Islandu.

nejkrasnejsi mista na islandu1

Foto: Menno Schaefer

4. Vulkán Mælifell, Island

Vulkán Mælifell se nachází na okraji ledovce Mýrdalsjökull a je pokrytý mechem zvaným grimmia, který mění barvu v závislosti na vlhkosti půdy.

@Búðir

5. Ledovec Vatnajökull, Island

Vatnajökull je největší ledovec Islandu a najdete v něm spoustu ledových jeskyní, které můžete prozkoumávat. Ledovec nedávno prozkoumal známý český cestovatel Martin Loew. Přečtěte si článek Vydal jsem se za největším ledovcem kontinentální Evropy.

island foto 4

6. Duhové hory Landmannalaugar, Island

Díky vysoké geotermální aktivitě získala tato oblast na Islandu duhové zabarvení. Duhové hory Landmannalaugar připomínají kaleidoskop, ve kterém se střídají odstíny zelené, oranžové, červené, černé a hnědé.

Landmannalaugar

7. Aurora Borealis neboli polární záře na Islandu

Island leží na dalekém severu, což znamená, že tu při trošce štěstí můžete spatřit polární záři. Nejlepší období pro pozorování polární záře na Islandu je od září do poloviny dubna, kdy jsou dlouhé noci.

nejkrasnejsi mista na islandu4

Foto: Wim Denijs

8. Hora Kirkufell, Island

Kirkjufell je nejvíce fotografovanou horou Islandu. Leží na izolovaném místě na okraji moře a je častým cílem turistů. Kolem hory Kirkjufell totiž vede krásná pěší trasa a také se dá vylézt na její vrchol, kde můžete najít zkameněliny ptáků a ryb.

island vodopád

9. Ledovcové jezero Jokulsarlon, Island

nejkrasnejsi mista na islandu2

Foto: Milko Marchetti

10. Rezavějící kráter, Island

nejkrasnejsi mista na islandu14

Foto: benjaminhardman

11. Domy na Islandu

nejkrasnejsi mista na islandu10

Foto: AngryRedditorsBelow

12. Vrak letadla, Island

nejkrasnejsi mista na islandu11

Foto: mikkolagerstedtReport

14. Modrá laguna, Island

modra laguna (1)

Foto: iworkondishwashers

15. Fjadrargljufur

island nejkrasnejsi mista (1)

Foto: pirate_801

Jak se dostat na Island

 

1. Letenky na Island

Letenky na Island můžete běžně najít zpáteční letenky do 5000 Kč. Stačí zkusit do vyhledávače různá odletová letiště ve střední Evropě jako Prahu, Wroclaw, Katowice nebo Berlín a když budete mít kliku, tak můžete najít letenky i pod 3000 Kč. Zkuste si jednoduše vyhledat letenku přes Kiwi.com.

2. Autem z Čech na Island

Ačkoliv se to zdá neuvěřitelné, na Island můžete dojet vlastním autem z Čech. Přečtěte si náš článek Na Island autem z Čech, ve kterém se dozvíte všechny informace.

koupit casopis koktejl
koupit casopis koktejl

Komentáře