1. Colmar, Francie

Colmar

Zdroj: World of Wanderlust

V Colmaru najdete jedinečné prolnutí francouzské a německé architektury, kultury i atmosféry. Ve skutečnosti je zrovna tak barevné, jako na fotkách, a to ho dělá jedním ze skrytých francouzských klenotů.

2. Marsaxlokk, Malta

marsaxlokk

Zdroj: World of Wanderlust

Marsaxlokk je nejdůležitější rybářskou vesničkou pro celou zemi. Je barevná a hravá a z každého koutu na vás dýchá pravá maltská atmosféra.

3. Halštat, Rakousko

halstat

Zdroj: World of Wanderlust

Jezerní městečko Halštat je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a někdo dokonce říká, že je nejkrásnější vesničkou ležící u jezera na celém světě. Ať Halštat navštívíte v zimě nebo v létě, určitě se do jednoho z nejhezčích malých městeček v Evropě zamilujete.

4. Bled, Slovinsko

bled

Zdroj: World of Wanderlust

Kolem Bledu je spoustu úkazů, které stojí za vidění, ale největší atrakcí je samozřejmě Bledské jezero, jedno z nejkrásnějších jezer na světě a oblíbená atrakce všech návštěvníků Slovinska.

5. Bibury, Anglie

bisbury

Zdroj: handmade-saratov.ru

Na fotce vidíte nejvíce fotografovanou ulici v anglickém Bribury. Tohle městečko na vás dýchne starodávnou atmosférou a my si myslíme, že jde suverénně o jedno z nejkouzelnějších měst v Anglii.

6. Český Krumlov, Česká republika

ceskykrumlov

Zdroj: World of Wanderlust

Příště, až navštívíte nám Čechům dobře známý Český Krumlov, zkuste se zamyslet, jestli jste už něco tak krásného viděli v zahraničí. Nádherná architektura, malebné údolí Vltavy, rozkošné dlážděné uličky a mosty. Oceňme také fakt, že tady není žádný McDonald’s.

7. Albarracín, Španělsko

albarrac

Zdroj: Wikicommons

Někteří lidé říkají, že Albarracín je vůbec nejkrásnější španělské město. A to je velká pocta, když vítězí nad Sevillou, Granadou nebo Barcelonou. Navíc se k němu dostanete z Valencie za pouhé 2 hodiny.

8. Pučišća, Chorvatsko

pucisca

Zdroj: Wikimedia.com

Chorvatské pobřeží a konkrétně Dalmácii znají někteří Češi velmi dobře. Důležité je, proč sem turisté vůbec začali před lety jezdit. Jedním z důvodů určitě budou právě malebná přístavní městečka, jakým je například Pučišća.

9. Manarola, Itálie

manarola

Zdroj: twicsy.com

Itálie je plná nádherných skrytých pokladů, jedním z nich je právě Manarola. Rozhodně to ale není jediné krásně barevné městečko. Zkuste objevit nějaké nové!

10. Ittoqqortoormiit, Grónsko

gronsko

Zdroj: World of Wanderlust

Obtížně se vám název městečka vyslovuje? Cesta sem je pořád o něco těžší. Dostanete se sem letadlem, které létá do Grónska jednou týdně z Islandu a pak ještě helikoptérou. Tohle ledovcové městečko za tu cestu ale určitě stojí!

11. Reine, Norsko

reine

Zdroj: World of Wanderlust

Tahle malebná rybářská vesnička vypadá na fotkách díky jezeru, ve kterém se odráží, dvojnásobně dobře!

12. Mostar, Bosna a Hercegovina

mostar

Zdroj: World of Wanderlust

Překrásný Mostar není v jižní části Bosny a Hercegoviny jediným klenotem. Nezapomeňte při výletu sem navštívit také městečko Blagaj, které leží poblíž!

13. Freiburg, Německo

freiburg

Zdroj: Dooneyscafe.com

Freiburg im Breisgau se nachází u jihozápadních hranic Německa, ale už podle fotky jde vidět, že cesta přes celé Německo za to rozhodně stojí!

14. Göreme, Turecko

goreme

Zdroj: reversehomesickness.com

Tohle město kdysi postavili Římané. Teda spíš ho vytesali do kamene. Úžasné!

15. Gent, Belgie

ghent

Zdroj: World of Wanderlust

Jedním z nejkrásnějších městeček v Evropě je bezpochyby také belgický Gent. Pokud budete ve Vlámsku, nevynechejte také město Bruggy, kterému se přezdívá „Benátky severu“ a dostanete se do něj z populárnějšího Gentu za 20 minut vlakem.

16. Lublaň, Slovinsko

lublanlepsi

Zdroj: dr as/flickr

Lublaň je hlavní město Slovinska, a tak úplně nezapadá do kategorie malých městeček, nicméně si udržuje neskutečné kouzlo, kterým vesnici připomíná. Je rozhodně jedním z nejvíce podceňovaných evropských hlavních měst.

17. Arosa, Švýcarsko

arosa

Zdroj: World of Wanderlust

Víte, že relativně malá Arosa, ležící ve švýcarských Alpách, je oblíbenou destinací anglické královské rodiny? Pokud nepochybujete o královském vkusu, doporučujeme ji navštívit!

koupit casopis koktejl
koupit casopis koktejl

Komentáře