Tyrolsko: Místo pro pravou a neposkvrněnou aktivní dovolenou7 minut čtení

Uncategorized

21

květen, 2018

Jeden z ryzích zážitků z alpské přírody je Tyrolsko. Obklopeno horskou krajinou a majestátní přírodou, která vás pohladí po duši. Po první várce sněhu se vám naskytne pohled na ty známé a okouzlují vánoční upoutávky, v létě vás přivolají dlouhé stezky a brčálová zeleň s lidovou hudbou znějící všude kolem. Je to jedna z nejatraktivnějších dovolenkových destinací pro dobrodruhy, ale i pro duševní relax a očistu, během jakéhokoliv ročního období. Proč byste se měli nechat přemluvit ke krásám Tyrolska?

Aktivní dovolená a sport

Ať už chcete projít mírnější trasy jako turisté či šplhat se na vrcholky hor jako správní horolezci, v Tyrolsku najdete a objevíte všechny možné trasy a úseky na 24 000 km oficiálních tras. Zkuste například tu nejznámější stezku Eagle Walk dlouhou přes 314 km, kde procházíte neuvěřitelnou majestátností hor a kde se seznámíte s impozantní krásou Rakouska a nedotčené přírody.

Ráj pro cyklisty

Patříte mezi horlivé cyklisty? Tyrolsko vám samozřejmě nemůže být cizí. Množství stezek, pro začátečníky či pokročilé i nadšence horské cyklisty, představuje neuvěřitelnou podívanou a zážitky na celý život. Nehledě na řádný sportovní výkon a následovné odpočinkové možnosti ubytování připravené právě pro horlivé kolaře. Hned po zimě, jakmile zmizí poslední nadílky sněhu, Tyrolsko je připraveno přijmout všechny cyklisty na svých trasách na více než 5000 km. Není na co čekat. Na kole zde zažijete jak adrenalinové jízdy, tak příjemné stezky pro celou rodinu.

Nezapomeňme na magickou zimu na kopích Tyrolska

Přes 80 lyžařských středisek a přes 3000 km sjezdovek přináší nekonečný ráj a požitek pro milovníky zimních sportů, hlavně lyžařů a snowboardistů. Vzrušující zážitek v evropských Alpách vám nesmí uniknout, právě kvůli stále teplejším zimám a ubývajícímu sněhu v oblíbených evropských oblastech. Tyrolsko stále může nabídnout nefalšovanou a pohádkou zimu, kterou každý milovník sněhu a brázdění sjezdovek dokáže ocenit. Je nutno také zmínit a vyzdvihnout bílou oázu pro běžkaře. Uniknete rychlosti a uchvácenosti sjezdovek na stezkách skrz divočinu Alp. Další 4 000 km upravených tras pro běh na lyžích, opět pro úplné začátníky až po profesionály. Každý si zde najde svou oblíbenou aktivitu.

Přírodní bohatství, ale i kulturní a kulinárské zkušenosti

A co se stane, když se vleky zastaví? Čeká vás zábava pro celou rodinu a jedinečný zážitek, který mísí dohromady alpský tradiční život a rakouskou kulturu.

Vyhládlo vám z toho všeho? Dobře! Tady si totiž užijete jeden z nejlepších světových kulinářských zážitků. Výtečné polévky, knedlíky s tím nejlepším masem – to je to, co si po aktivním dni musíte dopřát. Například Tiroler Gröstl vám nesmí uniknout a jistě u toho neskončíte jen jednou.

Tyrolsko zaměstná vaše svaly, uvolní mysl a poškádlí vaše chuťové buňky tak moc, že pro vás v budoucnu bude těžké najít příjemnější a luxusnější dovolenou. Je to pohádkový sen snadno dosažitelný ze všech koutů Evropy.

Komentáře