15 míst v Číně, která vám vyrazí dech

Inspirace na cesty

3

říjen, 2019

Chtěli byste navštívit Čínu? A víte, kam se kromě velkých měst podívat? Naplánovat cestu do země s rozlohou 9,6 milionů km2 není úplně snadné, a proto vám v tomto článku prozradíme, kde se v Číně ukrývají ty největší poklady. V této zemi totiž najdete mnoho neskutečných míst – od barevných hor, přes rýžová pole až po stezku v oblacích.

Duhové hory v Zhangye (provincie Gansu)

Pruhované hory hrají všemi barvami a jsou součástí geoparku Zhangye Danxia, kde najdete mnoho unikátních tvarů a formací. Mezi nimi také například zvlněné skály Jingbian, které se velmi podobají místu The Wave v Arizoně.

Duhové hory v Zhangye

Rýžová pole Yuanyang (provincie Jün-nan)

Terasovitých rýžových políček je po celé Asii plno, ale výhledu na Yuanyang se vyrovná máloco.

Rýžová pole Yuanyang

Žluté hory (provincie An-chuej)

Huangshan neboli Žluté hory jsou právem jednou z nejnavštěvovanějších oblastí v Číně. Krajina s nespočtem skalních masivů, na nichž rostou až tisíc let staré borovice, patří k tomu nejhezčímu, co v Číně můžete vidět.

Žluté hory

Serpentiny do nebes (provincie Chu-nan)

Po jaké nejklikatější silnici jste se kdy projeli? Vsadíme se, že neměla tolik bláznivých zatáček jako tzv. Cesta do nebes v horách Tianmen! Ta se na svahu točí 99krát a často dokonce až o 180 stupňů.

Serpentiny do nebes

Procházka v Tianmen pro odvážné (provincie Chu-nan)

A serpentiny nejsou jedinou raritou v horách Tianmen. Na jejich vrcholu vás totiž čeká dobrodružná stezka na okraji srázu. Je částečně skleněná, takže ji určitě nedoporučujeme těm, kteří mají strach z výšek.

Procházka v Tianmen

Most přes Zhangjiajie Grand Canyon (provincie Chu-nan)

Ve stejné oblasti Zhangjiajie se kromě nádherných hor nachází také čínský Velký kaňon. Přes něj vede nejdelší a nejvyšší skleněný most na světě.

Most přes Zhangjiajie

Velká čínská zeď v Huanghuachengu (Peking)

K nejúžasnějším místům v Číně samozřejmě patří Velká čínská zeď. Aby byl váš zážitek ještě víc nezapomenutelný, vyberte si jeden z méně frekventovaných úseků zdi, například ten v Huanghuachengu, kde je část Velké čínské zdi dokonce ponořená do jezera.

velká čínská zeď

Krasové hory v Yangshuo (autonomní oblast Kuang-si)

Velké množství těchto jedinečných kopců můžete obdivovat zejména při plavbě lodí po řece Li mezi městy Guilin a Yangshuo. Krajina z této oblasti je zobrazena na čínské 20yuanové bankovce.

Krasové hory v Yangshuo

Město Gjance (Tibetská autonomní oblast)

Zamíříte-li až do Tibetu, nechte se okouzlit městečkem Gjance, ve kterém budete mít pocit, že jste se vrátili několik staletí v čase.

Město Gjance

Přírodní oblast Chuang-lung (provincie S-čchuan)

V této přírodní rezervaci najdete tyrkysově modrá kalcitová jezírka, ale také horké prameny, lesy, vodopády a hory. Tohle nádherné místo je navíc domovem pandy velké.

Přírodní oblast Chuang-lung

Kamenný les (provincie Jün-nan)

Shilin neboli kamenný les je pozoruhodné místo plné vysokých vápencových formací. Nachází se na jihu Číny nedaleko města Kchun-ming.

Kamenný les čína

Červená půda v Dongchuan (provincie Jün-nan)

Ve stejném regionu najdete i působivou krajinu, která je díky vysokému obsahu železa v půdě zbarvena do červena, oranžova a hněda.

Červená půda v Dongchuan

Guoliang tunel (provincie Jün-nan)

V Číně se nachází několik tunelů vytesaných na okraji skály. Jedním z těch nejznámějších a nejdobrodružnějších je Guoliang v horách Taihang. Troufli byste si jet po této úzké silnici, kde vás jediná chyba může stát život?

Guoliang tunel

Historické město Fenghuang (provincie Jün-nan)

Moderní čínská města nemusejí bavit každého. Naštěstí se tu ale ukrývá i mnoho starodávných měst, jako je třeba pohádkový Fenghuang, v překladu Město fénixe.

Historické město Fenghuang

Knihovna Tianjin Binhai (Tianjin)

Nemusíte být velcí čtenáři, aby se vám líbilo v knihovně. Knihovna ve městě Tianjin je postavená ve tvaru oka; falešné knihy na stěnách jejího atria jsou pak spíše pro efekt. Už jste někdy viděli stejně působivou knihovnu?

Chystáte se do Číny? V tom případě si nenechte ujít náš detailní návod, jak přežít v Číně

Michaela Ordošová

Míša je pořádkumilovný introvert, který podezřele často opouští svoji komfortní zónu. Například studiem a prací v Londýně, procestováním východní a jihovýchodní Asie na vlastní pěst nebo povídáním o sólo cestování na svém Youtube kanále. Její cesty můžete sledovat také na Instagramu.

Pin It on Pinterest

Shares
Share This