15 nejúžasnějších míst na Novém Zélandu, kvůli kterým sem jezdí celý svět9 minut čtení

Inspirace na cesty

9

říjen, 2017

Země Pána Prstenů, i tak se Novému Zélandu přezdívá. A filmy nelžou, ostrovy jsou neskutečně bohaté na všechno, na co si vzpomenete. Cestovatelé sem jezdí za překrásnou přírodou, vysokými horami, nádhernými plážemi nebo za jedinečnou florou i faunou, které nikde jinde nenajdete. Přidejte k tomu jedny z nejmilejších lidí, kiwis, jak si Zélanďané říkají, a už se dá říci, že při pobytu na Novém Zélandu jste v ráji na zemi.

Odstíny zelené na loukách i v lesích jste v české přírodě ještě neviděli. A poprvé, když spatříte bílé koule na kopcích v okolí, budete se divit, co to mají kiwáci za podivné kameny. Než vám tedy dojde, že ty stovky balvanů nejsou kameny, ale ovce, které vás budou Zélandem provázet. Každý kousíček na těchto ostrovech je krásný, protože místní si přírody váží a dělají vše proto, aby zůstala krásnou navždy. Vybrali jsme pro vás 15 nejúžasnějších míst na Novém Zélandu, kvůli kterým sem jezdí celý svět.

1. Národní park Tongariro

Tongariro alpine crossing je jedním z nejkrásnějších jednodenních treků, na které se můžete na Zélandu vydat. Jezera mezi lávou pokrytými svahy aktivních sopek jen tak někde neuvidíte.

2. Cathedral Cove, Coromandel

Nádherný poklad z vápence najdete na poloostrově Coromandel, kde se také nachází úžasné pláže a deštné pralesy.

3. Aoraki Mount Cook

Aoraki, v češtině napichovač mraků, je nejvyšší hora na Novém Zélandu. Pohledy na Jižní Alpy v čele s touto horou, které se vám při cestách po jižním ostrově mnohokrát naskytnou, jsou dechberoucí.

4. cesta do Milford Sound, Národní park Fiordland

Při průjezdu cestou do Milford Sound předem lituji všech řidičů. Udržet pozornost při cestě překrásným Fiordlandem je opravdu nelehký úkol.

5. Hobitín

Hobití domečky existují a jezdí za nimi celý svět. Nachází se na Novém Zélandu na severním ostrově.

6. Queenstown

Ulice plné lidí a prodejců zájezdů vám vynahradí pohled na pohoří Remarkables, které několikrát denně mění barvu podle slunečního světla. Nezapomeňte si tu skočit bungee jumping.

7. Kaikoura

Pokud chcete pozorovat velryby, Kaikoura je přesně to místo, které vám zážitek umožní.

8. Waitomo

Region, kde se nachází známé jeskyně Waitomo se svítícími červy, je ideální právě pro pozorování 50 odstínů zeleni na okolních kopcích.

9. Milford Sound

Také se mu říká osmý div světa. Navštívit tento fjord je při cestování po Novém Zélandu naprostá nutnost.

10. ostrov Waiheke


Waiheke je jedno z mála míst na Zélandu, které je hodně mladistvé a moderní. Ostrůvek, nacházející se asi hodinu cesty trajektem od Aucklandu, si užijete zejména během léta.

11. Jezero Tekapo


Azurově modré jezero Tekapo a jeho okolí s překrásnými výhledy na okolní hory navštivte během listopadu a prosince, kdy tu kvetou různobarevné vlčí boby. Fenomenální panoramata zaručena!

12. Rotorua


Oblast kolem jezera a stejnojmenného města Rotorua ležících na severním ostrově je známá díky geotermální aktivitě, gejzírům a termálním pramenům.

13. Te Paki


Písečné duny. Na Novém Zélandu najdete úplně všechno.

14. Národní park Abel Tasman


Překrásné pláže a spousta možností několikadenních pěších túr, kde si musíte hlídat příliv a odliv, jinak v cestě nelze pokračovat. Jeden z nejkrásnějších parků na Novém Zélandu!

15. jezero Wanaka

Které místo z našeho výběru na Novém Zélandu vás zaujalo nejvíc? Podělte se v komentářích.

koupit casopis koktejl
koupit casopis koktejl