Místa, která byste si rozhodně neměli nechat ujít v luxusním Miami

Inspirace na cesty

16

leden, 2019

O Miami jsme vám již psali a to hlavně, jak ho zvládnout low-cost. V tomto článku vám popíšeme, co nesmíte v Miami vynechat a jaká jsou zdejší hlavní lákadla, kromě drahých obchodů a koktejlů na Miami beach, které ale taky samozřejmě nesmíte opomenout, abyste dostali ten pravý nádech Miami.

Všechno se dá stihnout během jednoho týdne, pokud si ale chcete vyhradit čas na výlety mimo město a více relaxu na pláži, je samozřejmě více dní jen výhodou, abyste nemuseli na vaší dovolené zbytečně spěchat.

WYNWOOD WALLS A DISTRICT

Na Wynwood si naplánujete alespoň celý den, není to jen vytvořený prostor pro street art, ale samotný district je krásný a barevné stěny najdete všude kolem.


Překvapivě zde není ani tolik lidí, pokud se vydáte v jinou dobu než při západu slunce, budete mít prostor se u těch zdí i vyfotit a davy lidí vás nebudou obtěžovat. Ale připravte se na vedro, proto sem davy míří hlavně během zlaté hodinky.
Další zajímavostí je, že zde najdete dost umělců jako v Lisabonu a v Madridu v Tabacalera – pokud se zajímáte o street art, tak jistě najdete své oblíbence. Samotné stěny jsou doopravdy úžasné.

LITTLE HAVANA

Pokud se chcete podívat i do více turistické části, je to Little Havana. Viděla jsem spousty fotek, ale reality byla trochu jiná. Hodně lidí a tisíce lákadel na turisty za neskutečné ceny. Určitě to za návštěvu stojí, je tam velmi příjemná atmosféra, ale moc bych si od toho neslibovala.


Co je zde však nejhezčí? DOMINO! Hraje se zde hojně. Na hlavní ulici, Calle Ocho, najdete park Máximo Goómez neboli Domino Park, kde je několik plných stolů a všichni u nich paří domino o sto šest, vykuřují kubánské doutníky a probírají poslední drby či novinky ve světě. To jediné si nesmíte nechat v Little Havana ujít.

LITTLE HAITI

Do Little Haiti se budete muset projít a je to pravý opak Little Havana, zde nepotkáte nikoho, spíš na vás lidi budou podivně koukat, jelikož nejsou na turisty moc zvyklí. Samotné Little Haiti toho nemá tolik, co nabídnout až na krásné autentické obchody a barevné domky, pokud ale chcete vidět něco extra, doporučuji.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marvin Tapia (@mrmiamimarvin),


 

ART DECO HISTORIC DISTRICT

Art Deco najdete hlavně na South Beach i s muzeem. Je tím vyhlášena, a proto má taky tu neuvěřitelně okouzlující atmosféru pastelových barev, palm a luxusu. Miami je pro své Art Deco vyhlášeno, proto zde najdete i spousty turistů a vyšší ceny. Krása ale střídá nádheru, doporučujeme fotit s kvalitním fotoaparátem pro dobré snímky architektury.

SOUTH BEACH

Samotná South Beach je nekončící ráj. Kilometry a kilometry bílého písku, neuvěřitelné modré nebe a teplý oceán. Dá se zde surfovat a provozovat různé vodní sporty. Na South Beach si vyhraďte pár dní, několik západů slunce a východů. Velmi překvapivě se dají na South Beach najít i levnější hostely, pro low-cost cestovatele, kteří si chtějí užít Miami bez zbytečných výdajů.


Není to ale jenom o plážích, doporučuji si projít i mimo turistické destinace. Mezi baráčky, kde bydlí domorodci. Zajděte si také do South Pointe Pier a do stejnojmenného parku.

MIAMI DOWNTOWN

MIAMI DOWNTOWN

Známé mrakodrapy přeci jenom k Americe patří, tudíž i když se vám nechce ve vedrech do rušného velkoměsta, skočte na nejbližší autobus a podívejte se po okolí Miami centra. Jste fanoušci basketbalu? Jistě si zde přijdete na své, nebo chcete jen obdivovat drahé obchody a architekturu? Jeden den se vám zde jistě vyplatí.

Aneta Strohová

Aneta, neboli také Ejnets, jezdí všude low-cost, hlavně po Evropě a Americe, ráda žije v evropských teplých krajích a píše o tom a svém životě na jejím blogu Ejnets. Její životní láska je Lisabon a dobré víno. O čemž se také na blogu dozvíte.

Inspiruj i ostatní

shares