Neohroženě viset přes okraje útesů, lyžovat na strmém kopci nebo si postavit stan uprostřed nedolezené skály  – to asi není klasický scénář vaší dovolené. Ale jsou tu i tací, kteří potřebují každý den zažívat adrenalinová dobrodružství a cíleně je vyhledávají. Získávají vzpomínky, které jim už nikdo z hlavy nevymaže. Některé z těchto snímků zachycují průzkumníky, kteří se postaví tváří v tvář vysokým skalám jako třeba Tianmen v Číně. Na jiných cyklisté, kteří se nacházejí jen pár centimetrů od okraje Moherových útesů v Irsku, projíždějí po úzkých stezkách a to ve výši až 700 metrů nad Atlantickým oceánem. Také můžete vidět zkušené kajakáře, jak koukají přes okraj  vodopádů v Zambii. Při pohledu na 12 nejextrémnějších míst světa se vám zatají dech.

Tento mladík si užívá výhled na Kalifornské hory Sierra Nevada i bez horolezeckého vybavení.

12 nejextrémnějších míst světa3 (1)

útesy Moher v Irsku, stoupající 700 metrů nad Atlantickým oceánem, nabízejí jedny z nejnebezpečnějších cyklistických stezek na světě.

12 nejextrémnějších míst světa (1)

Solvay Hut ve Švýcarsku leží v nadmořské výšce téměr 4000 metrů u hory Matterhorn a slouží jako nouzové útočiště pro dobrodruhy, kteří se dostanou do potíží

12 nejextrémnějších míst světa8

Čínská točitá dráha Dragon Cliff byla otevřena v roce 2016 a vede na horu Tianmen v Čang-ťia-ťie – 100 metrů dlouhá stezka po úbočí je pouhý metr a půl široká a nabízí turistům omračující pohled do údolí

12 nejextrémnějších míst světa6

Eskil Ronningsbakken, extrémní kaskadér z Norska, cestuje po světě a předvádí riskantní kousky jako je tento, ve kterém vyvažuje nad okrajem útesu na jednokolce.

12 nejextrémnějších míst světa13 (1)

Sjezd z písečné duny v Lucky bay v Autrálii

nejextremejsii

Horolezec vyrazil na zamrzlý vodopád

12 nejextrémnějších míst světa12

Členové týmu se dívají z vertikálního kempu na Great Sail Peak na kanadském ostrově Baffin

nejextrémější mista na světě

Tento most se nachází ve výšce 130 metrů, přesto se sem vydávají tvořit umělci street art bez jištění

12 nejextrémnějších míst světa9

Známý francouzský horolezec Gaston Rebuffat na snímku z roku 1944

 nejextremejsi (1)

Extrémní lyžování v Grand Targhee, Wyoming

nejextremejsich mist na svete

koupit casopis koktejl
koupit casopis koktejl

Komentáře