Taky patříte mezi ty, kdo milují hory nade vše? Neznám lepší pocit než stanout na vrcholu hory a užívat si výhled do dálky. Možná proto jsem si tak oblíbila Švýcarsko. Nemůžu zapomenout, když jsem tu byla poprvé. Bylo to po tom, co jsem se vrátila z roční cesty kolem světa a myslela si, že už mě nic nedokáže překvapit. A byl to velký omyl. Stačil první den ve švýcarských horách a věděla jsem, že sem se budu chtít pořád vracet. Podívejte se na 10 důvodů, proč je Švýcarsko nejkrásnější zemí Evropy, ne-li celého světa:

Budete si tu neustále připadat tak trochu jako ve snu

Když se vydáte do Švýcarska, tak budete na každém rohu potkávat místa jako vytržená z fantastické pohádky. Mohutné vodopády s majestátými vrcholky v pozadí vás naprosto ohromí.

Zažijete tu nejkrásnější výhledy v Evropě, ne-li na celém světě

Ve Švýcarsku si užijete ty nejkrásnější výhledy v Evropě, takových míst je tu nespočet.

Budete si chtít zaplavat v každém jezeře, které uvidíte.

Ve Švýcarsku pochopíte, jak vypadá čistá voda. Místní jezera jsou tak průzračná, že je hřích si v nich nezaplavat.

Nejenom pro milovníky hor a přírody je Švýcarsko zemí zaslíbenou. Na své si přijdou i vášniví řidiči.

Takových panoramatických silnic je ve Švýcarsku nespočet. Pokud se vám nechce do pohorek, nevadí. Na panoramatických odpočívadlech si užijete překrásné výhledy.

Pro horaly je Švýcarsko ráj na zemi

Jestli milujete hory tak jako já, tak v Evropě nenajdete lepší místo, kde si je naplno užít. Jedno, jestli raději chodíte na treky, lezete po ferratách a skalách nebo zdoláváte zasněžené velehory. Tady najdete všechno.

Zjara je tu krásně zeleno

A na podzim dostávají hory atmosféru podobnou jihoamerické Patagonii

S podzimním sluníčkem a oranžovými barvami švýcarské hory dostávají zvláštní kouzlo. Budete si tu připadat jako v daleké jihoamerické Patagonii.

Jízda vlakem po Švýcarsku je jeden velký zážitek

Nevěřili byste, kde všude se dá dostat vlakem. Švýcarsko je “prošpikované” železnicí a vlaky tu projíždí nedostupnými místy, kam se vydávají jen horolezci.

Alpské pastviny mají velké kouzlo

Neexistuje lepší relax, než pozorovat rozkvetlé alpské pastviny, na kterých se pasou stáda krav.

Švýcarsko vás nebude chtít pustit zpátky domů

I po cestě zpátky domů vás bude neustále něco překvapovat. Ze Švýcarska budete vždy odjíždět s těžkým srdcem a chutí se sem brzy zase vrátit. Je to prostě pohádka.

Autor: KRISTA AUDIOVÁ

koupit casopis koktejl
koupit casopis koktejl