Proč navštívit pohádkový Krakov?

Inspirace na cesty

13

prosinec, 2018

Když se zamyslíte nad velkými evropskými městy, které mají turisté tendenci navštívit, vyskočí vám jména jako: Barcelona, Amsterodam, Berlín a Paříž. Krakov, bývalé hlavní město Polska, se sotva vyšplhá mezi oblíbence.

Krakov vypadá jako město z Disneyho filmu. Dlážděné ulice lemují vozy tažené koňmi, krásné náměstí obklopují pěkné budovy a kostely, obrovský hrad dodává ještě více pohádkového kouzla. Pokud plánujete výlet s rodinou či si jen tak chcete vyrazit na víkend, toto je přesně místo pro vás!

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by The Best Krakow Places (@krakowplaces) on

Co v Krakově navštívit? Historické centrum!

I když vám bude městečko připadat malé, najdou se zde krásná místa. Hned na začátek vám doporučujme projít historické centrum, které samozřejmě patří na Seznam UNESCO. Jeho malebné domečky a historie vás chytnou za srdce a jaká je lepší možnost k prozkoumání nového města, než se tam cestovatelsky ztratit a najít skrytá zákoutí, kterých má Krakov dost.

Na sever od historického centra je Floriánská brána a Barbakán. Jedná se o stavby ze 14. a 15. století, které tvoří část městských hradeb, které byly určené k ochraně Krakova před nepřátelskými útoky. Jako zázrakem unikly budovy v Krakově náletům za druhé světové války a navzdory tomu, že jsou stovky let staré a zažily toho doopravdy hodně, jsou dobře udržované a rozhodně stojí za to prozkoumat je důkladně.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by The Best Krakow Places (@krakowplaces) on

Co obdivovat?

Rynek Głowny – Krakovský rynek, jedno z nejznámějších náměstí v centru města. Bylo postaveno ve 13. století a je považováno za největší tržní náměstí v Evropě, je srdcem krakovského turistického průmyslu a hned budete vědět proč. Obzvlášť velké náměstí je impozantní a obklopují ho budovy, které jdou ruku v ruce s místní historií. Vyhněte se turistickým pastím kolem náměstí a raději pokračujte dál v pátrání.

Pokud jste řádně prozkoumali historické centrum, zkuste najít Židovskou část – Kazimierz, kde najdete nejlepší bary, restaurace a kavárny. Ceny jsou zde velmi přijatelné a potrpíte-li si na rozmanité, ale i tradiční pokrmy, najdete je zde.

Tady se také každou sobotu koná trh se starožitnostmi a vintage oblečením. Pokud je zrovna toto vaše nebo jen chcete najít něco nového, nesmíte to vynechat.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by The Best Krakow Places (@krakowplaces) on

Královský hrad na Wawelu

Zámek a hrad na Wawelu patří mezi nejznámější místa v Krakově, a dokonce i v Polsku. Užijete si zde krásný výhled na řeknu Vislu a pokud vám počasí bude přát, máte také zajištěnou skvělou procházku na celé odpoledne s nádechem historie.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by The Best Krakow Places (@krakowplaces) on

Máte už dost historie, kamene a turistů? Zkuste strávit nějaký čas v parku Planty. Dodá vaší cestě trochu zeleně a je to velmi příjemný únik od rušného města. S tím se pojí půjčení kol, pokud vám to počasí dovolí, můžete naskočit na kolo a krásně se projet a přitom obdivovat i památky po celém městě, nebo můžete jen odpočívat v parku.

Snad jsme vás přesvědčili, že Krakov by mělo být další místo na vašem bucket listu. I během zimního období si budete připadat jako v pohádce, tudíž by zima neměla být problém.

Aneta Strohová

Aneta, neboli také Ejnets, jezdí všude low-cost, hlavně po Evropě a Americe, ráda žije v evropských teplých krajích a píše o tom a svém životě na jejím blogu Ejnets. Její životní láska je Lisabon a dobré víno. O čemž se také na blogu dozvíte.

 

Inspiruj i ostatní

shares