10 neuvěřitelně tajemných míst, která jsou nedotčená lidskou civilizací

Lidé a příroda

18

srpen, 2017

Jen málo lidí si uvědomuje, že na Zemi stále existují místa, na která lidská noha ještě nevkročila a která jsou plně v rukou divoké přírody. Mnohá z těchto míst jsou tak vzdálená a nepřístupná, že by nám trvalo spoustu času a úsilí se na ně dostat. Lidem se zatím tato místa podařilo objevit jen ze vzduchu a pořídit z nich dechberoucí fotografie. Prohlédněte si nejodlehlejší místa světa.

Zde je 10 míst, která jsou nedotčená lidskou civilizací:

1. Jezero uprostřed lesů, Rusko

jezero rusko

Přesná poloha tohoto jezera je dodnes neznámá. Někteří lidé tvrdí, že leží v oblasti Tumeň v Rusku. Jak je možné, že se vytvořilo takové jezero uprostřed lesů? To nikdo neví…

2. Stolové hory Tepui, Venezuela

Venezuela1

Slovo ’Tepui’ znamená v jazyce domorodých kmenů žijících v oblasti Gran Sabana “domov bohů”. Není se čemu divit, tyto do vzduchu se tyčící stolové hory působí naprosto nadpozemsky.

3. Vodopády Honokohau Falls, Maui

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Amber Shore (@ambershore27),


 

4. Hkakabo Razi, nejvyšší hora Barmy, Himaláje

 

 

 

Nejvyšší hora Barmy Hkakabo Razi je jedním z nejodlehlejších míst na naší planetě. Abyste na ni mohli vylézt, musíte letět do města Putao, odkud vás čeká 4 týdny dlouhá cesta pěšky přes bahnité pralesy plné pavouků, hadů a další havěti. Potom “stačí” zdolat obří ledovou stěnu vysokou 5881 metrů. Podívejte se na krátké video z neúspěšné výpravy na vrchol od National Geographic:

5. Tsingy de Bemaraha, “kamenný les” na Madagaskaru

kamenny les madagaskar

Tyto skalnaté útvary a kaňony se formovaly více než milion let v podzemí v podobě obrovských jeskyní. Během té doby monzuny odmyly vrstvy vápence a silné vrstvy křídových sedimentů a vytvořily tento systém unikátních, tajuplných přírodních mostů, věží a soutěsek, které jsou vysoké až 120 metrů.

6. Rock Islands, Palau

Rock Islands, Palau

Skalní ostrovy jsou součástí souostroví Palau v Tichém oceánu. Jsou daleko od civilizace a nejsou trvale obydlené. Archeologické průzkumy ale prokázaly, že již před několika tisíci lety na ostrovech žili takzvaní malí lidé. Tito malí lidé se sem pravděpodobně dostali z nedalekých Filipín.

7. Atol Palmyra

Palmyra

Tento panenský ostrov leží na rovníku v Tichém oceánu jižně od souostroví Hawaii a tvoří magickou nedobytnou pevnost uprostřed oceánu.

8. Dallol, Etiopie

Dallol

V blízkosti vulkánu Dallol probíhá těžba soli, takže se nedá říci, že je to zcela nedotknutá oblast. Bezprostřední okolí vulkánu je ale neobydlená a pustá krajina. Vědci navíc tvrdí, že povrch vypadající jako jiná planeta, je nápadně podobný povrchu jednomu z měsíců Jupiteru, měsíci Io.

9. Amazonský prales

Amazonský prales
Tento neskutečný panenský prales se rozkládá na území devíti různých zemí v Jižní Americe: Brazílie, Peru, Kolumbie, Venezuely, Ekvádoru, Bolívie, Guyany, Surinamu a Francouzské Guiany. Je tak obrovský, že ho lidé nikdy nedokážou celý prozkoumat.

10. Hora Gangkhar Puensum, Bhútán

Bhútán3

Gangkhar Puensum v Bhutánu je nejvyšší horou světa, která nebyla zdolaná člověkem. Leží na sporném území mezi Bhutánem a Čínou a tyčí se do výšky 7570 metrů.

Přečtěte si také 21 překrásných míst v Austrálii, kvůli kterým se vyplatí přeletět celou zeměkouli

Pin It on Pinterest

Shares
Share This