3 cestovatelky, které mají pro strach uděláno

Lidé a příroda

15

březen, 2019

Cestovat sólo může být pořádně dobrodružnou zábavou, zvláště pak pro ženu, která se rozhodne navštívit země, které se na první pohled nezdají nijak zvlášť nakloněny ženské emancipaci. Tyhle cestovatelky ale dokazují, že věřit lidem, a především sobě sama může být pořádná jízda!

První žena, která navštívila všechny země světa

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Cassie De Pecol (@cassiedepecol),


Cassie De Pecol je sympatická mladá blondýnka, narozdíl od většiny svých vrstevníků však drží hned dva Guinnessovy rekordy – ve 27 letech se stala nejrychlejší osobou a zároveň první ženou, které se podařilo procestovat každý suverénní stát na světě. Projekt Expedition 196 trval 18 měsíců a 26 dnů. Celkem 255krát se Cassie ocitla na palubě letadla, do poslední země, Jemenu, ale dorazila autobusem. Mezi Cassiiny nejoblíbenější státy patří takové, jako je často opomíjené Mongolsko, Bhútán nebo Pákistán.

 

 

 

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek sdílený Cassie De Pecol (@cassiedepecol),

 

Celá cesta vyšla přibližně na 198,000 $, tedy asi 4 356 000 Kč, většinu nákladů však pokryly sponzorské dary. Neuvěřitelnou výši příspěvků si Cassie odůvodňuje posláním, které mohlo v mnohých investorech zarezonovat: „Rekord byl skvělým impulsem, jak získat finance pro svou misi – propagovat mír prostřednictvím cestování. Chtěla jsem naučit mladé o důležitosti toho mít cíl a také se pokusit změnit svět. A také jsem chtěla lidem dokázat, že se mýlí v názorech na válečné země. I v nich žijí milí lidé a je bezpečné i sem cestovat.“

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Cassie De Pecol (@cassiedepecol),


Během cesty se Cassie jako ambasadorka mírového institutu (International Institute of Peace Through Tourism and Skal International) setkala s 16 000 studenty turismu, aby společně diskutovali o udržitelné budoucnosti cestování. Expedice však nebyla vždy bez obtíží, v Severní Koreji se například setkala s vojákem, který se na její účet vyjádřil slovy: „Zničíme tě, Ameriko.“

O své expedici napsala Cassie De Pecol knihu, brzy plánuje dokončit také dokument, pro který na cestách sbírala materiál.

Nejmladší návštěvnice všech zemí světa

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený L E X I E A L F O R D (@lexielimitless),


Alexis Alford je dvacetiletá Američanka a fanynka Kerouacovy knihy Na cestě, má v plánu procestovat všech 196 zemí světa ještě před tím, než dosáhne věku, kdy občan USA může poprvé legálně ochutnat alkohol – jejím cílem je navštívit všechny země před svými 21. narozeninami v roce 2019. A velmi pravděpodobně se jí její sen splní, zbývá jí už jen 10 zemí!

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek sdílený L E X I E A L F O R D (@lexielimitless),

 

 

 

 

Aktuálním držitelem rekordu je londýnský bankéř James Asquith, který měl na svém kontě návštěvu všech 196 suverénních států ve věku 24 let – Lexie se však stále drží svého plánu dokončit cestu před 21. narozeninami i přes to, že má stále pořádný náskok a mohla by tedy zvolnit.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený L E X I E A L F O R D (@lexielimitless),


Cestovní horečku má v rodinné anamnéze, její rodiče vlastní cestovní agenturu. Alexis by ráda inspirovala ženy k cestě za svými sny. „Jsme novou generací žen, které plní své touhy ne přes obtíže, kterým čelí, ale právě pro ně.“ Lexie si na cestu šetřila od svých dvanácti let. Už tehdy bylo její motto velmi prosté – Jak můžeš změnit svět, když jsi ho nikdy nenavštívila?

 

 

Nejmladší žena, která obeplula svět

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek sdílený Filika Yelken / Sailing Filika (@filikayelken),

 

 

 

 

Holanďanka Laura Dekker byla předurčena k plachtění. Narodila se během sedmileté plavby svých rodičů na jachtě v blízkosti města Whangarei na Novém Zélandu, první loď dostala v šesti. Když ve svých 14 letech připlula do Anglie, místní správa sociálního zabezpečení nařídila otci, aby svou dceru doprovodil na cestě zpět, on však odpověděl, že Laura umí doplachtit sama. To se ale úřadům nelíbilo, a tak byla Laura umístěna do dětského domova, kde vyčkala příletu svého otce. Ten ji vyzvedl, doprovodil na její jachtu, a pak odletěl zpět domů. To je panečku výchova!

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lori Kallestad (@lorikallestad),

Když se Laura tentýž rok rozhodla, že by ráda během dvou let obeplula svět, nizozemské soudy byly zpočátku proti. Po několikaměsíčním jednání však padl verdikt – ať rozhodnou rodiče. Laura vyplula během dvou týdnů. Cestu úspěšně zakončila po 74 týdnech od vyplutí zakotvením na ostrově Svatého Martina v Karibiku 21. ledna 2012. Ve svých 16 letech a 123 dnech se tak stala nejmladším člověkem, který kdy (o samotě) obeplul svět.

Máte také svůj cestovatelský vzor?

Iveta Jakubčíková

Studentka divadelní produkce s moravskou krví a červeným vínem proudícím v žilách. Z posledních 24 měsíců strávila 12 na cestách - mezi její oblíbené cestovatelské zážitky patří setkání s velrybami a mývaly v Kanadě, koupání v severním Atlantském oceánu, roadtripy po Evropě nebo pozorování polární záře na Islandu a ve Finsku. Její cesty můžete sledovat také na instagramu.

Inspiruj i ostatní

shares