7 neuvěřitelných míst, na kterých zvířata vyhrála nad lidmi

Lidé a příroda

19

červenec, 2017

V přírodopisných dokumentech často vídáme ohrožené druhy zvířat, která člověk téměř vyhubil a teď se je snažíme chránit před vyhynutím. Na světě ale existují i opačné případy – místa, kde se jeden zvířecí druh přemnožil tak, že převládl nad lidmi. Podívejte se na 7 neuvěřitelných míst, na kterých zvířata vyhrála nad lidmi:

1. Liščí vesnice v Japonsku

Liščí vesnice v Japonsku v prefektuře Miyagi prefecture je domovem více než 100 lišek šesti různých druhů. Lišky se mohou volně pohybovat po velkém zalesněném území a lidé je mohou v přepočtu za cca 120 Kč nakrmit.

praseci_ostrov

2. Králičí ostrov v Japonsku

Králičí ostrov zvaný Okunoshima je malý ostrůvek ležící na pobřeží hirošimské prefektury a je domovem stovek divokých přátelských králíků, které si chodí k turistům pro jídlo.

kralici_ostrov

3. Ostrov poníků v USA

Malý venkovský ostrov Assateague ležící u pobřeží Ameriky je domovem více než 300 divokých poníků, které se tu údajně zabydleli po tom, co přežili ztroskotání lodi.

ostrov_poniku

4. Opičí les v Ubudu na Bali (Monkey Forest)

V opičím lese Monkey Forest v Ubudu na Bali žije víc jak 600 opic. Turisté z celého světa sem přijíždejí, aby si opice vyfotili a hráli si s nimi, někdy si ale zahrávají s opicemi tak dlouho, až je pokoušou.

 opici_les

5. Prasečí ostrov, Bahamy

Na malém neobydleném ostrůvku v regionu Exuma na Bahamách si užívají život na pláži divoká prasata. Kvůli nim se přijíždí turisté z celého světa a plavou s nimi a fotí si je.

praseci_ostrov

6. Zátoka polárních medvědů, Hudson Bay, Kanada

V Kanadě žijí dvě třetiny světové populace ledních medvědů a velká část z nich žije v Hudsonova zálivu ve městě Churchill, Manitoba. Turisté se mohou ledním medvědům přiblížit ve speciálních vozítkách nazývaných Tundra Buggy.

polarni_medved

7. Krabí ostrov, Vánoční ostrov, Austrálie

Více než 43 miliónů krabů žije na Vánočním ostrově. Krabi jsou tu k vidění zejména během období rozmnožování, kdy putují k břehům, aby se rozmnožili.

krabi_ostrov

Pin It on Pinterest

Shares
Share This