Rádi chodíte po horách a kocháte se výhledy? Kdo by ne, krásných hor je u nás a v okolních zemích spousta. Do Tater nebo Alp je to co by kamenem dohodil, ale co tentokrát vyrazit za trošku větší exotikou? Na světě můžete najít více jak 1500 aktivních vulkánů, které nabízí krásné túry a výhledy. Podívejte se na 15 nejkrásnějších sopek světa, které vypadají jako z jiného světa:

Aogashima, Japonsko

Ostrov Aogashima leží asi 350 km od Tokia a můžete se na něj dostat jen lodí nebo helikoptérou. Ostrov je dlouhý 3,5 km a je tvořen obrovským kráterem, který je porostlý zelení. Více informací o ostrově najdete tady.

Kdy jet: jaro nebo podzim

aogashima-volcano-japan

Mayon, Filipíny

Vulkán Mayon (2462 m) ležící na Filipínách je jednou z nejkrásnějších sopek světa. Ať už se procházíte pod ním malebnými políčky, vyšplháte na jeho vrchol nebo kolem něj jen poletíte letadlem, užijete si opravdu fascinující podívanou. Více informací o výletech najdete tady.

Kdy jet: listopad-květen

Mayon Volcano view from the air

Fuji, Japonsko

Sopka Fuji je jedním ze symbolů Japonska. Její zasněžený vrchol je nejkrásnější při západu nebo východu slunce.

Kdy jet: jaro nebo podzim

Mt Fuji in the Autumn Morning. by Jacky CW on 500px.com

Kráter Nabiyotum, jezero Turkana, Keňa

Kráter Nabiyotum uprostřed jezera Turkana je naprostým unikátem. Kde jinde můžete najít obrovské jezero uprostřed pustiny, ze kterého ční majestátní vulkán. Pro tento pohled se však budete muset nad sopkou proletět.

Kdy jet: leden-únor, červen-říjen

Nabiyotum Crater in Lake Turkanan

Osorno, Chile

Osorno je majestátní stratovulkán (2652 m) nacházející se na jihu Chile. Nejkrásnější výhled na něj si můžete užít od jezera Llanquihue v oblasti Los Lagos.

Kdy jet: listopad-únor

Volcano by Philippe Thiers on 500px.com

Mount Taranaki, Nový Zéland

Sopka Mount Taranaki je známá také jako Mount Edmont a její vrchol ční do výšky 2518 metrů. Na sopku můžete podniknout jednodenní výšlap a užívat si z něj překrásné výhledy. Pokud vás zajímá výstup na Mount Taranaki, podívejte se na další informace sem.

Kdy jet: únor-duben

Mount Taranaki Sunset by Harald Selke on 500px.com

Mount Ngauruhoe, Nový Zéland

Další překrásnou sopkou na Novém Zélandu je Mount Ngauruhoe. Na vrchol tohoto stratovulkánu můžete vyjít během jednoho dne, tady je více informací. Zdatní horolezci mohou vulkán zdolat i během zimy.

Kdy jet: únor-duben

Mt. Ngauruhoe by Dani Stein on 500px.com

Nejkrásnější sopky v Indonésii

Pokud máte rádi sopky, vyražte do Indonésie. Tato země skládající se z vícero ostrovů je plná překrásných vulkánů, které můžete jak zdolat, tak i fotit zpovzdálí.

Kdy jet: červen-říjen

 

Rinjani, Lombok, Indonésie

Na malém ostrově Lombok ležícím na východ od Bali se ukrývá jeden z největších klenotů Indonésie. Na vrcholu sopky Gunung Rinjani si můžete užít naprosto strhující pohledy.

From Mt Rinjani Summit - Volcano, Crater Lake by Adrian Ng on 500px.com

Sopka Bromo, Jáva, Indonésie

Bromo je za nás nejkrásnější sopkou světa. Zvrásněná krajina v okolí vulkánu vynikne hlavně při východu a západu slunce. I přes velké počty turistů tenhle pohled prostě stojí za to.

nejkrásnějších sopek světa

Merapi, Jáva, Indonésie

Sopka Merapi leží v centrální části indonéského ostrova Jáva nedaleko od města Yogyakarta. Tento stratovulkán je často aktivní a představuje nebezpečí pro nedaleké město.

Mt Merapi by Adrian Ng on 500px.com

Vulkán Agung, Bali, Indonésie

Nejkrásnější pohled na Gunung Agung si můžete užít brzy ráno, když vychází slunce nad rýžovými políčky a sopka se postupně vynořuje z mlhy.

Mount Agung - 3031 m by Dani Stein on 500px.com

Kawah Ijen, Jáva, Indonésie

Vulkán Kawah Ijen je proslulý nejen svou krásou a tyrkysovým jezerem, je také spjatý s těžbou síry, kterou zde ručně těží indonéští horníci a vynášejí ji ze sopky na ramenou až do vzdálené továrny, která síru zpracovává. Více o vulkánu Ijen si můžete přečíst na českém blogu Cestuju-rada.cz.

That lake by Beatrizs on 500px.com

Vulkán Haleakala, Hawaii

Mohutný vulkán Haleakala ležící na ostrově Maui na Havajských ostrovech v USA má průměr neskutečných 11 km. Většina turistů na jeho vrchol míří při východu a západu slunce, kdy se vše kolem zbarví do červena.

Kdy jet: celoročně

thanks for a million views hawaii volcano Haleakalā by Mark Bowen on 500px.com

Crater Lake, Oregon, USA

Oregon byl dlouhou dobu opomíjenou turistickou destinací v USA, ale poslední dobou je čím dál populárnější. Jezero Crater Lake je nejhlubším jezerem USA a z okraje kráteru si můžete užívat okouzlující výhledy po celý rok.

Kdy jet: celoročně

Wizard Island by Christof Teuscher on 500px.com

Nejkrásnější sopky v Evropě

Za aktivními vulkány nemusíte až na druhý konec světa. I u nás v Evropě se můžete vydat prozkoumávat několik překrásných sopek.

Etna, Sicílie, Itálie

Když zrovna nechrlí lávu, stojí nejvyšší sopka Evropy Etna rozhodně za návštěvu. Nejvíce lidí tu můžete potkat během léta, pokud chcete mít větší klid, vyražte na ni spíš na jaře nebo na podzim.

Kdy jet: duben-listopad

Etna volcano - La Grande Dame by Vincenzo Scuderi on 500px.com

Maelifell Volcano, Island

Tento mechy porostlý vulkán ležící na Islandu mění barvu podle vlhkosti půdy. Nejlepší túry kolem můžete podniknout během léta. Přečtěte si víc o Islandu v našem souvisejícím článku 15 nejkrásnějších míst na Islandu.

Kdy jet: konec června-září

Iceland Lowlands by Karen Rawlings on 500px.com

Chybí vám v našem seznamu nejkrásnějších sopek světa nějaká další sopka?

Další krásné sopky světa můžete najít v anglickém článku 10 nejpozoruhodnějších vulkánů světa.

Chybí vám v našem seznamu nejkrásnějších sopek světa nějaká další sopka? Napište nám vaše tipy do komentáře.

koupit casopis koktejl
koupit casopis koktejl