V přírodopisných dokumentech často vídáme ohrožené druhy zvířat, která člověk téměř vyhubil a teď se je snažíme chránit před vyhynutím. Na světě ale existují i opačné případy – místa, kde se jeden zvířecí druh přemnožil tak, že převládl nad lidmi. Podívejte se na 7 neuvěřitelných míst, na kterých zvířata vyhrála nad lidmi:

1. Liščí vesnice v Japonsku

kitunetin121

Liščí vesnice v Japonsku v prefektuře Miyagi prefecture je domovem více než 100 lišek šesti různých druhů. Lišky se mohou volně pohybovat po velkém zalesněném území a lidé je mohou v přepočtu za cca 120 Kč nakrmit.

zao-fox-village-japan-34 kitsune

2. Králičí ostrov v Japonsku

Rabbit island

Králičí ostrov zvaný Okunoshima je malý ostrůvek ležící na pobřeží hirošimské prefektury a je domovem stovek divokých přátelských králíků, které si chodí k turistům pro jídlo.

Okunojima island - Rabbit island

3. Ostrov poníků v USA

Assateague Pony/Equus caballus

Malý venkovský ostrov Assateague ležící u pobřeží Ameriky je domovem více než 300 divokých poníků, které se tu údajně zabydleli po tom, co přežili ztroskotání lodi.

Wild Ponies @ Assateague

4. Opičí les v Ubudu na Bali (Monkey Forest)

Monkey Forest - Bali

V opičím lese Monkey Forest v Ubudu na Bali žije víc jak 600 opic. Turisté z celého světa sem přijíždejí, aby si opice vyfotili a hráli si s nimi, někdy si ale zahrávají s opicemi tak dlouho, až je pokoušou.

Ubud Monkey Forest 4

5. Prasečí ostrov, Bahamy

Pig Island, Bahamas https://t.co/sSgBmxFQDt #pubcrawlistanbul #pubcrawl - pub crawl istanbul

Na malém neobydleném ostrůvku v regionu Exuma na Bahamách si užívají život na pláži divoká prasata. Kvůli nim se přijíždí turisté z celého světa a plavou s nimi a fotí si je.

Beach Pig

Two pigs, one carrot!

6. Zátoka polárních medvědů, Hudson Bay, Kanada

Churchill Manitoba

V Kanadě žijí dvě třetiny světové populace ledních medvědů a velká část z nich žije v Hudsonova zálivu ve městě Churchill, Manitoba. Turisté se mohou ledním medvědům přiblížit ve speciálních vozítkách nazývaných Tundra Buggy.

The tundra buggy

_DSC_2429

7. Krabí ostrov, Vánoční ostrov, Austrálie

Red Crab Crossing

Více než 43 miliónů krabů žije na Vánočním ostrově. Krabi jsou tu k vidění zejména během období rozmnožování, kdy putují k břehům, aby se rozmnožili.

B22R0155

B22R0163-2

koupit casopis koktejl
koupit casopis koktejl

Komentáře