Přemýšlíte, kam na dovolenou příští rok? Kanada patří k nejoblíbenějším zahraničním destinacím u Čechů. Většinu lidí sem láká překrásná divoká příroda a spousta možností aktivního odpočinku. Na druhou stranu se ale Kanada podle vyhledávání na Googlu pravidelně řadí mezi nejnudnější země světa. Jak je to možné? Copak má tahle odřízlá země na severu Ameriky málo co nabídnout? Snažili jsme se tomu přijít na kloub a připravili jsme pro vás několik příkladů, proč může někomu Kanada připadat jako nejnudnější země na světě 🙂

Na Googlu poslední dobou hodně lidi vyhledává klíčové slovo “kanada nejnudnější země světa”

Snažili jsme se přijít na to, proč tomu tak je a tady je několik důvodů, proč si to lidé mohou myslet.

nejnudnější země světa kanada

Moc se tu neohřejete

Jestli máte rádi tropické léto a drinky na pláži, Kanada nejspíš nebude nic pro vás. Průměrná roční teplota v Kanadě se pohybuje kolem 3°C. V létě je tu průměrně 16°C, když je teplo tak je kolem 22°C. Na druhou stranu, kdyby tu bylo větší teplo, nemohli byste si tu užít pohledy na takové nádherné ledovce. Na obrázku ledovec Conrad Icefield, Selkirk Mountains, Britská Kolumbie.

Hlavně, pokud se chystáte stanovat…

Někdy tu za celý den nepotkáte jediného člověka

Máte-li rádi rušný život a místa, kde se to lidmi jen hemží, nejezděte do Kanady. Dost často se vám totiž může stát, že za celý den nepotkáte vůbec nikoho. Na druhou stranu, pokud budete na takových místech jako na fotce, budete si samotu užívat. Na fotce jezero Maligne Lake, Jasper National Park.

Skalnaté hory.

Za to tu ale potkáte spoustu zvědavých zvířat

Divokých zvířat v Kanadě můžete potkat spoustu a kolikrát ani nemusíte mít oči otevřené dokořán. Divoká příroda na vás bude dýchat na každém kroku a budete překvapeni, kde všude můžete zvířata potkat. Na fotce nádraží ve městě Banff.

Voda je tu studená a divně zelená

Jestli rádi trávíte párné letní dny plaváním v moři nebo jezerech a potápěním, Kanada vás zklame. Voda tu má pár stupňů nad nulou, takže v ní moc dlouho nevydržíte. Na druhou stranu je ale díky tomu průzračně čistá a krásně tyrkysově zelená.

Příspěvek sdílený Fagi79 (@fagi1979),

Silnice tu nikam nevedou

Horší místo na pozorování hvězd si těžko dokážete představit

Světelné znečištění sice na většině kanadského územní neexistuje, zato vám ale bude pozorování hvězd znemožňovat polární záře. Největší šanci spatřit polární záři v Kanadě máte v noci od září do dubna, můžete ji ale vidět i během léta, kdy ale není tak patrná kvůli půlnočnímu slunci.

Snaží se tu kopírovat naše evropská města

Některá kanadská města se až nápadně podobají našem městům v Evropě. Na obrázku město Quebec.

🇨🇦(Quebec) The street under the Fairmont Le Château Frontenac! Photo by @manucoveney #TourCanada #Canada150

Příspěvek sdílený Canada 🇨🇦 (@tourcanada),

Bruslení na zamrzlém kanálu Rideau Canal Skateway v Ottawě.

Kanada prostě není nic pro slabé povahy

Jestli patříte k lidem, kteří si chvíli stěžují na zimu, pak na teplo a neradi opouštíto svou zónu komfortu, Kanada pro vás asi nebude to pravé. Pokud ale milujete nádhernou přírodu, divočinu, zvířata a pocit být všeho kolem součástí, nemůžete si vybrat lepší místo pro vaši příští dovolenou než Kanadu.

koupit casopis koktejl
koupit casopis koktejl