Jaký je rozdíl mezi cestovatelem, který na cestách rád fotí, a fotografem, který miluje cestování? Oba dva navštěvují nejkrásnější místa na naší planetě, ale jejich fotky se od sebe na první pohled velmi liší. Podívejte se na 7 oblíbených turistických míst očima amatérského a profesionálního fotografa.

Rakotzbrücke, Německo

Tento most jste už určitě viděli několikrát. Rakotzbrücke je most ve východní části Německa v oblasti Horní Lužice, který si přijíždí vyfotografovat cestovatelé a travel blogeři z celého světa. První snímek je od fotografa amatéra a druhý od profesionála.

 

Rakotzbrücke 02

Rakotzbrücke Germany

 

Trolltunga, Norsko

Pro ikonickou fotku na skále Trolltunga v Norsku riskují lidé své životy. Ne všem se ale podaří vyfotit známou vyhlídku stejně kvalitně.

trolltunga

trolltunga norsko

 

Eiffelova věž, Paříž

Eiffelova věž je fotogenická sama o sobě, ale jen profesionální fotografové si počkají na západ slunce, kdy fotka získá úplně odlišný nádech.

Eiffel Turm / Eiffel tower Paris

eiffelova věž paříž

 

Vodopád Seljaland, Island

Islandský vodopád Seljaland je překrásnou podívanou, kterou na fotce těžko zachytíte. Profesionální fotografové vědí, kdy je nejlepší světlo pro focení a jak využívat efekt pomalé závěrky. Díky tomu jejich fotky vypadají jako na druhém snímku.

2016-05-14-13-46-24-6.jpg

Seljalandsfoss Waterfall Iceland 10/2016

Taj Mahal, Indie

Taj Mahal je překrásné bělostné mauzoleum v indickém státě Uttarpradéš a patří mezi nejvíc turisticky navštěvovaná místa v Indii. Palác je velmi fotogenickou stavbou, ale správné načasování a kompozice dělá s fotkami divy.

Taj Mahal

taj mahal indie

 

Machu Picchu, Peru

Světoznámé incké hradiště Machu Picchu ležící v peruánských Andách je jedno z nejfotogeničtějších míst na světě. Přesto fotky od amatérských fotografů nedokážou vystínit atmosféru tohoto mytického místa.

View to Machu Picchu

Machu Picchu Sunrise

Ostrov Santorini, Řecko

Řecký ostrov Santorini se pravidelně řadí mezi nejpůvabnější ostrovy světa a není se čemu divit. Výhledy na moře s fotogenickými modrobílými domky si sem jezdí fotit celý svět. Ne všichni ale dokáží na fotkách zachytit opravdovou krásu tohoto místa.

Santorini, Greece 4

santorini greece

Baví vás naše články?

Na našem blogu zveřejňujeme jen střípky z toho, co se můžete dočíst v tištěné nebo elektronické verzi časopisu Koktejl. Vydejte se s námi objevovat svět. Díky předplatnému časopisu Koktejl budete neustále na cestách.

Komentáře