Jste-li vyznavači adrenalinových zážitků, bude se vám líbit jedna z nejpopulárnějších a nejnebezpečnějších turistických cest na světě, která je zároveň nejnavštěvovanější atrakcí Španělska. Caminita del Rey poskytuje návštěvníkům vzrušující výhled na řeku Gualdalhorce a to z fascinující výšky 330 metrů. Tato stezka byla upravena a znovu otevřena v roce 2015 poté, co se její část mezi lety 1999 a 2000 propadla a přičemž zahynulo pět turistů.

Most nad řekou Gualdalhorce

Tři kilometry dlouhá cesta, postavená v letech 1901 až 1905 nad Gaitanesem, byla uzavřena v roce 2001

Cesta zvaná King’s Little Pathway je po obnově projektu ve výši 4 milionů liber opravdu lákavá a nehrozí na ní žádné nebezpečí. Po otevření v roce 2015 cestu navštívilo 600 000 turistů.

Procházka podél strmých stěn

Po otevření v roce 2015 byl tři měsíce vstup zdarma

Tato atrakce stojí 10 euro a je tak populární, že se musel stanovit limit počtu návštěvníků na 300 000 osob ročně, tudíž přibližně 1100 osob za den. Navštívit jí můžete od úterý do pátku. Asi šest kilometrů dlouhou stezku, která se vine po skalách ve výšce až sto metrů nad propastí kaňonu El Chorro v jihošpanělské provincii Málaga, můžete projít za čtyři až pět hodin.

tři až čtyři hodiny dobrodružství

Před rekonstrukcí bylo místo velmi extrémní

Předtím než byly obnoveny a  instalovány bezpečnostní ploty, bylo Caminito del Rey extrémním lezeckým místem, které přitahovalo lidi z celého světa i díky svému špatnému stavu. Úzká betonová stezka podepřená ocelovými sloupky měla velké mezery, které představovaly obrovskou výzvu i pro zkušené lezce. Její vstupy byly oficiálně uzavřeny poté, co zde v letech 1999 a 2000 zemřelo pět lidí. To ale nezastavilo adrenalinové narkomany, kteří zde i nadále riskovali svůj život.

Příspěvek sdílený Vega (@vegossus),

Stezka je velmi úzká

Nádherný výhled z mostu

Stezka vám umožní opravdu krásné výhledy

14 let místní obyvatelé a turisté obcházeli bezpečnostní opatření a ignorovali hrozbu pokuty ve výši 5 000 liber. A to až do doby než vláda zahájila rekonstrukci.

Na videu můžete vidět jak stezka vypadala před rekonstrukcí

koupit casopis koktejl
koupit casopis koktejl

Komentáře