Soutěž National Geographic Nature Photographer of the Year, neboli nejlepší fotograf zaměřující se na fotky přírody pro rok 2016, se nám blíží ke konci. Ale než porotci usednou na svá místa a ohlásí toho nejlepšího, pojďme si představit 10 nejlepších fotek.

Krásy světa kolem nás

Tento rok soupeřili fotografové z celého světa hned v několika kategoriích: Krajina, Životní prostředí, Akční fotky a Portréty zvířat.

“Letošní čtyři kategorie dali fotografům možnost zachytit komplexnost a krásu světa okolo nás” poznamenala Sarah Polger, hlavní producentka pro National Geographic Travel a ředitelka fotografických soutěží National Geographic. “Očekáváme přesvědčivé a poučné obrazy.” 

Hlavní výhrou v této soutěži je 10 denní zájezd pro dva na Galapágy spolu s výpravou National Geographic a neskutečná šance na dvě 15 minutová hodnocení celkového portfolia přímo od editorů National Geographic.

A kdo je ten Váš favorit?

#1 Kolibřík

“Malý kolibřík našel cestu domů. Byl trochu vyplašený, tak jsem ho nechala odpočinout na verandě. Během čekání, než se pro něj vychladí šťáva, jsem ho pákrát vyfotila.”

Emily Riley

#2 Pohyb šnečím tempem

“Během procházky po Chicagském Garfield Conservatory jsem náhodou narazila na cestovatele, který si prohlížel tuto Bromélii. Občas musíte prostě zpomalit, abyste si naplno užili i nejmenší detaily, které kolem sebe máte!”

Samira Qadir

#3 Klan papuchálků

“Tento obrázek byl pořízen minulé léto na ostrově Skomer ve Walesu. Ten je známý pro svou divokost, kolonie papuchálků je zde jedna z největších v celé Británii. Fotka znázorňuje atlantského papuchálka, který odpočívá na dešti. Jelikož je tento ostrov neobydlený, papuchálci se nebojí lidí a tak si můžete jakožto fotograf zvolit správnou kompozici pro pořízení skvělé fotky. A samozřejmě podmínky byly ideální, déšť a světlo.”

Mario Suarez Porras

#4 Koupání mezi vločkami

“Liška koupající se ve sněhových vločkách.”

Hiroki Inoue

#5 Letecký podzim

“Letecký pohled na podzimní barvy, New Hampshire (09/10/2016)”

Manish Mamtani

Baví vás naše články?

Na našem blogu zveřejňujeme jen střípky z toho, co se můžete dočíst v tištěné nebo elektronické verzi časopisu Koktejl. Vydejte se s námi objevovat svět. Díky předplatnému časopisu Koktejl budete neustále na cestách.

#6 Pacifická bouřka

“Cestou do Jižní Ameriky jsme obkroužili monumentální Kumulonimbus valící se přes Pacifický oceán, celkem měl 37000 stop.”

Santiago Borja

#7 Tanec v dešti

“Liška přistižená při činu… V dešti.”

Vladislav Kamenski

#8 Zatáhnu tě hluboko do lesa !

“Ranní procházka do požehnaného lesa! Neustálé šumění lesů celých 12 hodin. Je lehce pod mrakem, což mě nutí uvažovat, zda je den či noc. Silná mlha, lehký vánek a rozléhající se ticho, které nic nemůže narušit. A najednou narazím na 20cm dlouhého nádherného zeleného hada! Chvíli dumám, zda jsou podmínky ideální, ale nakonec děkuji, že jsem toto místo mohl vůbec spatřit. Okamžitě přepínám fotoaparát z makra na široký úhel a fotím.”

varun aditya

#9 Alien Lights

Russell Wiltshire

#10 Krokodýlí hladina

“Americký krokodýl na hladině v Gardens of the Queen na Kubě.”

Brett Lobwein

Sledujte nás pro další nominované, druhá část již brzy!

Článek byl převzat z anglického originálu na webu Bored Panda.

Baví vás naše články?

Na našem blogu zveřejňujeme jen střípky z toho, co se můžete dočíst v tištěné nebo elektronické verzi časopisu Koktejl. Vydejte se s námi objevovat svět. Díky předplatnému časopisu Koktejl budete neustále na cestách.

Komentáře