Jen málo lidí si uvědomuje, že na Zemi stále existují místa, na která lidská noha ještě nevkročila a která jsou plně v rukou divoké přírody. Mnohá z těchto míst jsou tak vzdálená a nepřístupná, že by nám trvalo spoustu času a úsilí se na ně dostat. Lidem se zatím tato místa podařilo objevit jen ze vzduchu a pořídit z nich dechberoucí fotografie. Prohlédněte si nejodlehlejší místa světa.

Zde je 10 míst, která jsou nedotčená lidskou civilizací:

1. Jezero uprostřed lesů, Rusko

jezero rusko

Zdroj: earth-chronicles

Přesná poloha tohoto jezera je dodnes neznámá. Někteří lidé tvrdí, že leží v oblasti Tumeň v Rusku. Jak je možné, že se vytvořilo takové jezero uprostřed lesů? To nikdo neví…

2. Stolové hory Tepui, Venezuela

vodopád Salto Angel, Venezuela

flying circles inside a jar

Slovo ’Tepui’ znamená v jazyce domorodých kmenů žijících v oblasti Gran Sabana “domov bohů”. Není se čemu divit, tyto do vzduchu se tyčící stolové hory působí naprosto nadpozemsky.

3. Vodopády Honokohau Falls, Maui

“mista

Zdroj: media

4. Hkakabo Razi, nejvyšší hora Barmy, Himaláje

Nejvyšší hora Barmy Hkakabo Razi je jedním z nejodlehlejších míst na naší planetě. Abyste na ni mohli vylézt, musíte letět do města Putao, odkud vás čeká 4 týdny dlouhá cesta pěšky přes bahnité pralesy plné pavouků, hadů a další havěti. Potom “stačí” zdolat obří ledovou stěnu vysokou 5881 metrů. Podívejte se na krátké video z neúspěšné výpravy na vrchol od National Geographic:

5. Tsingy de Bemaraha, “kamenný les” na Madagaskaru

Madagaskar kamenny les

Tyto skalnaté útvary a kaňony se formovaly více než milion let v podzemí v podobě obrovských jeskyní. Během té doby monzuny odmyly vrstvy vápence a silné vrstvy křídových sedimentů a vytvořily tento systém unikátních, tajuplných přírodních mostů, věží a soutěsek, které jsou vysoké až 120 metrů.

Zdroj: eclipses

6. Rock Islands, Palau

palau ostrovy

Zdroj: gifanimes

Skalní ostrovy jsou součástí souostroví Palau v Tichém oceánu. Jsou daleko od civilizace a nejsou trvale obydlené. Archeologické průzkumy ale prokázaly, že již před několika tisíci lety na ostrovech žili takzvaní malí lidé. Tito malí lidé se sem pravděpodobně dostali z nedalekých Filipín.

7. Atol Palmyra

Scenic_view_of_the_lagoon_landscape

Tento panenský ostrov leží na rovníku v Tichém oceánu jižně od souostroví Hawaii a tvoří magickou nedobytnou pevnost uprostřed oceánu.

8. Dallol, Etiopie

O deserto de Danakil, na parte oriental da Etiópia, reserva um dos lugares mais fascinantes e mais quentes da Terra. Com temperaturas que podem chegar a 60ºC, o vulcão Dallol surpreende por seu terreno ardente forrado de cores brilhantes, do laranja ao ve

V blízkosti vulkánu Dallol probíhá těžba soli, takže se nedá říci, že je to zcela nedotknutá oblast. Bezprostřední okolí vulkánu je ale neobydlená a pustá krajina. Vědci navíc tvrdí, že povrch vypadající jako jiná planeta, je nápadně podobný povrchu jednomu z měsíců Jupiteru, měsíci Io.

9. Amazonský prales

RioMomon-Arial3
Tento neskutečný panenský prales se rozkládá na území devíti různých zemí v Jižní Americe: Brazílie, Peru, Kolumbie, Venezuely, Ekvádoru, Bolívie, Guyany, Surinamu a Francouzské Guiany. Je tak obrovský, že ho lidé nikdy nedokážou celý prozkoumat.

10. Hora Gangkhar Puensum, Bhútán

Gangkhar Puensum

Gangkhar Puensum v Bhutánu je nejvyšší horou světa, která nebyla zdolaná člověkem. Leží na sporném území mezi Bhutánem a Čínou a tyčí se do výšky 7570 metrů.

koupit casopis koktejl
koupit casopis koktejl

Komentáře