Na světě existují fascinující místa, kde budete stát s ústy dokořán a jenom se kochat. Přinášíme vám 15 dechberoucích vyhlídek světa. My jsme odhodlaní je jednoho dne všechny navštívit.  Jsou totiž naprosto úchvatné!

 

#1 Most přes ledovec Dachstein, Rakousko

Most přes ledovec Dachstein, RakouskoFoto: © dailymail  

Jeden z nejvyšších mostů na světě najdete právě nad ledovcem Dachstein v Rakousku. Skutečně fascinující výhled, ovšem výlet je to pouze pro lidi, kteří se nebojí výšek.

 

#2 Setkání Namibijské pouště s Atlantikem

Setkání Namibijské pouště s AtlantikemFoto: © reddit

Jedny z největších a nejvíce okouzlujících písečných dun najdete v poušti Namib v jižní Africe. Rozprostírají se až k Atlantickému oceánu, kde společně tvoří kouzelnou scenérii.

#3 Ostrov Skye, Skotsko

Ostrov Skye, Skotsko
Foto: © imgur  

Ostrov Skye ve Skotsku je známý impozantní krajinou a neuvěřitelnou divokostí. Návštěvníky přitahuje díky své opuštěnosti, drsným horám, křišťálově čistým jezerům a starověkým hradům.

#4 12 apoštolů, Austrálie

12 apoštolů, AustrálieFoto: © imgur

Dvanáct apoštolů je označení pro řadu vápencových útesů tyčících se z oceánu na pobřeží národního parku Port Campbell v Austrálii. Tísice let geologické aktivity a působení mořských proudů vytvořily tyto fascinující útvary.

#5 Bagan, Myanmar

Bagan, Myanmar
Foto: © wordpress  

V antickém městě Bagan naleznete nespočet budhistických chrámů a kláštěrů. Kdysi dávno zde fungovalo přes 10 000 náboženských center do dnešní doby přežilo okolo 2200 z nich. Díky tomu vděčí Bagan atmosféře a rázu krajiny, který nenaleznete nikde jinde na světě.

#6 Victoria Peak, Hong Kong

Victoria Peak, Hong KongFoto: © tapiture  

Vrcholek Victoria situovaný na západě Hong Kongu nabízí úchvatný výhled na noční město. Je těžké si představit více okouzlující urbanistickou krajinu kdekoliv jinde na Zemi.

#7 Měsíční most, Taiwan

Měsíční most, TaiwanFoto: © flickr  

Měsíční most je hlavním lákadlem parku Dahu v Taipei. Během soumraku je osvícený odrazem vody a vytváří tak magickou iluzi scenérie, která je vytvořena z obřích zrcadel.

#8 Bílé útesy, Dover, Velká Británie

Bílé útesy, Dover, Velká BritánieFoto: © hdwallfree  

Slavné křídové útesy naleznete na pobřeží hrabství Kent. Už za dávných dob byly využívány rybáři jako orientační bod a předznamenávaly, že se blížíte k Anglii. Podle těchto útesů vznikl také starořímský název Anglie – Albion (odvozené od slova “albus” – bílý).

#9 Trolí jazyk, Norsko

Trolí jazyk, Norsko
Foto: © yandex  

Dechberoucí skalní výběžek vznikl odlomením kusu skály z hory a nyní se vznáší 350 metrů nad jezerem. Pochopitelně je velmi obtížné se k němu dostat – jediná možnost je dvanáctikilometrový pěší trek.

#10 Hora Corcovado, Rio de Janeiro, Brazílie

Hora Corcovado, Rio de Janeiro, BrazílieFoto: © reddit  

Na vrcholku hory Corcovado se sochou Ježíše Krista – Spasitele zažijete jedinečný, neopakovatelný výhled na pulzující Rio a na slavnou horu Sugarloaf známou též jako homole cukru.

#11 Velikonoční ostrov, Chile

Velikonoční ostrov, ChileFoto: © flickr  

Velikonoční ostrov je kus pevniny ztracený v širých vodách Tichého oceánu. Pohled na zapadající slunce kolem známých, tajemných soch moai je nepopsatelně fascinující.

#12 Jeskyně Melissani, Kefalonie, Řecko

Jeskyně Melissani, Kefalonie, ŘeckoFoto: © iliketowastemytime  

Podle starých řeckých bájí byla jeskyně obydlena nymfami, které dovnitř lákaly okoloplující námořníky svoji krásou. Dnes už nikoho dovnitř lákat nemusí, návštěvnící se rádi přijdou pokochat azurově modrou vodou sami a dobrovolně.

#13 Fjallabaksleid, Island

Fjallabaksleid, IslandFoto: © 500px  

Neobvykle nádherný trek kolem islandských hor najdete severně od ledovce Mýrdalsjökull. Okouzlující krajina je výsledkem tisíců let geologické aktivity.

#14 Kilimandžáro, Tanzánie

Kilimandžáro, TanzánieFoto: © imgur  

40 000 turistů (plus šerpové a další doprovodný tým) ročně vyleze na vrchol hory Kilimandžáro. Je lehké si představit proč. Už z dálky nabízí hora úchvatný pohled a co teprve výhledy z jejího vrcholku.

#15 Hotel Cambrian, Švýcarské Alpy

Hotel Cambrian, Švýcarské AlpyFoto: © mastermeeting  

Tento hotel je posazený v okouzlující přírodě Švýcarských Alp. Ze všech výše uvedených míst se právě k tomuto nejvíce hodí přirovnání dechberoucí. Romantická, hornatá krajina vybízí k uchýlení se do říše pohádek.

 

Článek byl převzat z anglického originálu z webu BRIGHT SIDE.

 

koupit casopis koktejl
koupit casopis koktejl

Komentáře