Alan McFadyen je vášnivým fotografem divoké přírody od roku 2009 a právě nedávno po celých 6 letech snažení pořídil svou vysněnou fotku. Podle jeho výpočtů mu trvalo 4 200 hodin a celkem 720 000 pokusů, než se mu vysněnou dokonalou fotku ledňáčka mířícího pro svou kořist vstříc hladině, podařilo pořídit, a to bez jediného šplouchnutí vody.

“Abych pořídil dokonalou fotku ledňáčka při ponoru, bezchybně rovné hladiny a naprosto bez šplouchnutí, vyžadovalo nejen mé skvělé načasování, ale také ledňáčkův um, aby to udělal přesně,” řekl McFadyen pro časopis The Herald Scotland. “Často jsem během jednoho focení pořídil i více než 600 záběrů a ani s jedním z nich jsem nebyl spokojen. Když se teď koukám na tisíce a tisíce fotek, které jsem pořídil, než se mi povedlo zachytit tuto jedinou, uvědomuji si své obrovské úsilí, které jsem tomu věnoval.”

Pana McFadyena, který se mimo jiné věnuje fotografování přírody jako svému podnikání, inspiroval k této zálibě jeho dědeček. “Vzpomínám si, jak mě děda brával na výlet a ukazoval mi hnízda ledňáčků a já jsem byl naprosto unešený, jak jsou tito malí opeřenci úžasní. Když jsem se potom rozhodl být fotografem, vrátil jsem se na stejné místo, abych je mohl fotit.”

Alanovi McFadyenovi trvalo 6 let, 4 200 hodin a 720 000 záběrů než pořídil tuto dokonalou fotku ledňáčka:

“Abych pořídil perfektní fotku skvělého ponoru, dokonale rovné hladiny a naprosto bez šplouchnutí, vyžadovalo nejen mé skvělé načasování, ale také ledňáčkův um, aby to udělal přesně.”

“Často jsem během jednoho focení pořídil i více než 600 záběrů a ani s jednou z nich jsem nebyl spokojen.”

“Nikdy jsem nepřipouštěl, jak dlouho by mohlo trvat takovou fotku pořídit, ale když to zpětně zhodnotím, jsem opravdu pyšný na svou fotku i práci, kterou jsem tomu věnoval.”

“Vzpomínám si, jak mě děda brával na výlet a ukazoval mi hnízda ledňáčků a já jsem byl naprosto unešený, jak jsou tito malí opeřenci úžasní.”

“Jsem si jistý, že by tu fotku děda miloval, kéž by jí mohl vidět. Celá má rodina mě kontaktovala, když jsem fotku zveřejnil a všichni se shodli na tom, že by na ni byl děda hrdý.”


Více informací: photographyhides.co.uk | Facebook | Twitter (původní zdroj: heraldscotland)

Článek převzat z anglického originálu na serveru Bored panda.

Baví vás naše články?

Na našem blogu zveřejňujeme jen střípky z toho, co se můžete dočíst v tištěné nebo elektronické verzi časopisu Koktejl. Vydejte se s námi objevovat svět. Díky předplatnému časopisu Koktejl budete neustále na cestách.

Komentáře