Projekt Hayastan 2022 – nové 3D modely

Projekt Hayastan

2.

květen, 2022

Navzdory různým politickým situacím stále monitorujeme mezinárodní projekt Hayastan v Arménii. Nově a exkluzivně se můžete podívat na 3D modely, které vznikly díky odborníkům ze spolku Naše historie a Cíceru Moraesovi. Podívejte se na pevnost Dashtadem, katedrálu Talin, projděte si jeskyni Areni a nahlédněte do tváří nejstarších Arménců. Projekt probíhá díky podpoře nadace Chironium, Vojenského a špitálního řádu svatého Lazara Jeruzalemského a magazínu Koktejl.

Jeskyně Areni, Arménie – Projekt Hayastan

Jeskyně Areni, Arménie – Projekt Hayastan

Jeskyně Areni, Arménie – Projekt Hayastan

Pevnost Dashtadem, Arménie – Projekt Hayastan

Tvář pravděpodobně nejstarších Arménců z jeskyně Areni, Projekt Hayastan

Katedrála Talin,Arménie, Projekt Hayastan

Arménie a Hayastan 2021

Arménie a Hayastan 2021

Arménii opět navštívila skupina vědců z Česka. Po roční odmlce, kterou způsobila celosvětová pandemie a také obnovený válečný konflikt o Náhorní Karabach, se čeští vědci vrátili k rozdělané práci v Arménii. V roce 2021 pokračovala česko – arménská archeologická expedice za účasti odborníků z Archeologického ústavu Akademie věd republiky Arménie, Univerzity Pardubice, organizace Naše historie a G-Impuls. Práce mohly proběhnout díky podpoře nadace Chironium a Vojenského a špitálního řádu sv. Lazara Jeruzalémského. Nad expedicí převzal záštitu velvyslanec ČR v Arménii, JUDr. Kopecký.

Hayastan, dědictví Arménie

Hayastan, dědictví Arménie

19. října 2020Práce na projektu „Hayastan“, realizovaného v Arménii, běží i v roce 2020. Bohužel letos virus a nová válka o Náhorní Karabach neumožňují nové výzkumy přímo v Arménii. Díky velmi obsáhlému archivu dat, které archeologové nasbírali v terénu v roce...

Projekt Hayastan: Tears of Armenia

Projekt Hayastan: Tears of Armenia

24duben, 2020April 24 is the day when we commemorate the first modern genocide - the Armenian genocide. https://youtu.be/Qh9k4I8AGxo  It was on April 24, 1915, that a secret operation began in the then Ottoman Empire, the aim of which was to liquidate the Armenian...

Projekt Hayastan: Tears of Armenia

Projekt Hayastan: Slzy Arménie

V horách kolem hlavního města Jerevanu se nachází výchozy přírodního sopečného skla – obsidiánu.Tyto průhledné obsidiány mohou být vybroušeny, zasazeny do šperků a objevuje se pro ně populární termín – Slzy Arménie.

Kika Šrédlová

Martin Dlouhý

Martin Dlouhý je fotografem, redaktorem magazínu Koktejl a cestovatelem. Za svou kariéru navštívil skoro všechny státy Evropy, sever Afriky a Indonésii. Kromě cestopisných článků realizuje rozhovory a píše také na témata historie, vědy, přírody, gastronomie či enologie.

Baví vás naše články?

Na našem blogu zveřejňujeme jen střípky z toho, co se můžete dočíst v tištěné nebo elektronické verzi časopisu Koktejl. Vydejte se s námi objevovat svět. Díky předplatnému časopisu Koktejl budete neustále na cestách.

Pin It on Pinterest

Shares
Share This