Neuděláme-li nějaký hluk, nebo se nepohneme, tak jsme v bezpečí, jelikož nosorožec má špatný zrak. A co sluch? Sluch i čich má dobře vyvinutý a velmi citlivý. Zaslechne-li nějaký hluk, zaútočí! Co kdyby to byl náhodou nepřítel?

I takové zážitky si můžete odvézt z Nepálu. Vítejte u nás v Národním parku Chitwan. Prozkoumali jste Himaláje, máte ještě chvíli času a přemýšlíte kam dál? Pokud chcete zažít skutečné dobrodružství a kochat se nedotčenou přírodou, pak vyrazte na výlet za nosorožci, medvědy a tygry do Národního parku Chitwan. Nejen, že se tu ohřejete, ale také se můžete doslova přiblížit na dosah k volně žijícím zvířatům. I takové zážitky si můžete odvézt z Nepálu. Vítejte u nás v Národním parku Chitwan. Prozkoumali jste Himaláje, máte ještě chvíli času a přemýšlíte kam dál? Pokud chcete zažít skutečné dobrodružství a kochat se nedotčenou přírodou, pak vyrazte na výlet za nosorožci, medvědy a tygry do Národního parku Chitwan. Nejen, že se tu ohřejete, ale také se můžete doslova přiblížit na dosah k volně žijícím zvířatům.

Národní park byl založený 1973 a původně sloužil jako letní královská rezidence. Dodnes se v parku nachází více než šest resortů. Bohužel z důvodu velkého výskytu pytláku, jsou v dnešní době všechny uzavřené. Nosorožci jsou pro své rohy terčem pytláků. Prášek z rohu nosorožce tvoří totiž součást některých lidových léčiv a afrodisiakum. Mimo to, se také používá v čínské medicíně.
Národní park Chitwan byl zapsán v roce 1984 na seznam památek UNESCO.

V národním parku se určitě nudit nebudete. Můžete se zde vydat na chodecké safari, jízdu v kánoi, nebo džípem. Na chodecké safari se můžete vydat pouze v doprovodu dvou průvodců.

Hlavním lákadlem parku je nosorožec indický. V dnešní době v Národním parku žije přes 605 nosorožců, tudíž šance je vidět, je opravdu obrovská. Troufám si říct, že neznám snad jediného člověka, který by opustil džungli bez toho, aniž by nějakého nosorožce nezahlédl.

TIP: Vydejte se na zájezd do Nepálu a poznejte tradiční nepálskou kulturu, na treku horské velikány nebo třeba nosorožce v Chitwanu.

Při vstupu do Národního parku Vás průvodci seznámí s bezpečnostním opatřením, jak se chovat v případě, že se setkáte tváří v tvář údajně s nejnebezpečnějším tvorem světa. Pozorování nosorožce v jeho přirozeném prostředí je jednoznačně adrenalinovým a nezapomenutelným zážitkem. Musíte však stále myslet na to, že se jedná o zvíře velmi nebezpečné. V případě, že se nosorožci nebudete líbit a začne útočit, pak začněte utíkat. Máte-li batoh, odhoďte ho do cesty a doufejte, že nosorožec bude zaměstnaný čicháním jeho obsahu. Nezastaví-li a bude Vás stále následovat, začněte si s ním hrát na honěnou kolem širokého stromu a jste-li skvělým horolezcem, vyšplhejte na něj. Nabízí se zde i další možnost úniku, styl „cik - cak“. Avšak i nosorožec přes svou mohutnost dokáže běžet rychlostí až čtyřicet kilometrů v hodině.

A to není jediné zvíře, se kterým se můžete během Vašeho pobytu v džungli setkat. Narazíte-li na slona, utíkejte vždy všichni pohromadě do lesa s malými rozestupy stromů. Slon bude mít problém s pohybem v stísněném prostoru a nebude Vás moci pronásledovat. Ale nebojte, vidět divokého slona v Národním parku Chitwan je velmi ojedinělé. Až na výjimku. Máme tu divokého slona jménem Ronaldo, který chodí za samicemi z chovné stanice. Pokud Vám cestu zkříží medvěd, držte se pohromadě a začněte dělat obrovský hluk a ječet ve snaze medvěda zastrašit. Při vstupu do Národního parku Vás průvodci seznámí s bezpečnostním opatřením, jak se chovat v případě, že se setkáte tváří v tvář údajně s nejnebezpečnějším tvorem světa. Pozorování nosorožce v jeho přirozeném prostředí je jednoznačně adrenalinovým a nezapomenutelným zážitkem. Musíte však stále myslet na to, že se jedná o zvíře velmi nebezpečné.

V případě, že se nosorožci nebudete líbit a začne útočit, pak začněte utíkat. Máte-li batoh, odhoďte ho do cesty a doufejte, že nosorožec bude zaměstnaný čicháním jeho obsahu. Nezastaví-li a bude Vás stále následovat, začněte si s ním hrát na honěnou kolem širokého stromu a jste-li skvělým horolezcem, vyšplhejte na něj. Nabízí se zde i další možnost úniku, styl „cik - cak“. Avšak i nosorožec přes svou mohutnost dokáže běžet rychlostí až čtyřicet kilometrů v hodině. A to není jediné zvíře, se kterým se můžete během Vašeho pobytu v džungli setkat. Narazíte-li na slona, utíkejte vždy všichni pohromadě do lesa s malými rozestupy stromů. Slon bude mít problém s pohybem v stísněném prostoru a nebude Vás moci pronásledovat. Ale nebojte, vidět divokého slona v Národním parku Chitwan je velmi ojedinělé. Až na výjimku. Máme tu divokého slona jménem Ronaldo, který chodí za samicemi z chovné stanice. Pokud Vám cestu zkříží medvěd, držte se pohromadě a začněte dělat obrovský hluk a ječet ve snaze medvěda zastrašit.

A teď ještě pár zajímavostí o Národním parku. Národní park je každoročně začátkem Nového roku vypalován ohněm. Místní obyvatelé pomáhají s posekáním vysoké trávy, kterou následně používají ke stavbám tradičních domů, převážně na zdi a střechy. Park se vypaluje z důvodu obnovy půdy. Vzniklý popel obsahuje sůl, kterou zvířata potřebují, proto je toto každoroční vypalování velmi užitečné. Vypálený park umožňuje lepší rozhled na divou zvěř a také pro počítaní zvířat a ochranu proti pytlákům. Z tohoto důvodu je nejlepší doba k návštěvě od února do dubna.

Závěrem jeden zaručený tip. Při trošce štěstí můžete zahlédnout nosorožce při západu slunce podél řeky Rapti i mimo hranice parku. Ano i ve městě! Ve večerních hodinách můžete shlédnout tradiční tanečního představení etnika Tharu.