23 věcí, které by měly vědět všechny sólo cestovatelky

Tipy a rady

14

červen, 2018

Je hodně věcí, které může zažít žena (samozřejmě i muž), cestující sama (události, které se nestanou, když cestujete s někým jiným). Je to jako klub, do něhož se může dostat skoro každý, ale jen málo o něm ví. Ale ženy, které cestovaly sólo, vědí, že to není tak strašlivé, jak si mohly myslet, našly mnohem více odměňování, než si představovaly.

Cestování po světě sólo vám dá mnoho lekcí a uvědomění, že existují určité pravdy, které se naučíte, jen když cestujete po světě na vlastní pěst:

1. Je mnohem vzrušující vyzkoušet nová jídla na druhé straně světa a zjistit, že se nám to moc líbí, než jít do kopie té samé restaurace doma.

2. Exotické jídlo vskutku chutná lépe, když ho jíte rukama., zatímco sedíte bez bot na podlaze. Je to požitek.

3. Bytí v houpací síti na tropické pláži, do toho píseň oceánu a magických vln, ať už vše na vlastní pěst nebo obklopené novými přáteli, stojí za tisíce štípanců od komára.

4. Umíte a můžete říci „ahoj“ a „děkuji“ ve více jazycích, než bys řekl švec.

5. Hra s dítětem v jiném jazyce vás zahřeje u srdce mnoho více než všechny světově proslulé svetry.

6. Lidé jsou krásní všude, v každém světle, tvaru a velikosti. Neexistuje absolutně žádná jedinečná krása.

7. Neexistuje žádný větší spěch a radost než koupit letenku na místo, které my sami chceme vidět a které jsme si jen my sami vybrali.

8. Je o moc víc sexy mít více razítek v pasu, než mít hodinky a fantastickou peněženku.

9. Srdce s cukrem je o tolik příjemnější, když sedíte v Evropě a dáváte si čokoládový croissant s celodenním dobrodružstvím před vámi.

10. Nezáleží na tom, co má někdo na sobě, odkud pochází nebo jak vypadá jeho spořicí účet. Pokud dokáže vést inteligentní konverzaci na půli cesty po celém světě, rádi se budete věnovat každému jeho slovu.

11. Espresso opravdu chutná lépe v Itálii a Panang curry opravdu chutná v Thajsku jako ráj na zemi.

12. Vědět, jak vypadá, když slunce stoupá nad oceánem na druhé straně zeměkoule, stojí více než všechny instagramové fotky na světě.

13. Informační kanál facebooku je mnohem méně zajímavý, když máme před sebou celý den dobrodružství bez plánů, bez závazků a bez přítěže.

14. Možná, že make-up a vlasové přípravky a kulmy nejsou vše, co je nutné mít na cestě. Nejen, že jsou zbytečnou přítěží, ale ke konci dne zjistíte, že je vlastně nepotřebujete.

15. Jste schopni říci „ano“, aniž byste se museli přihlásit k někomu na věky věků. Máte totiž možnost absolutní svobody.

16. Jste schopni říci „ne“, aniž byste někoho urazili či osočovali, protože vás na všechno vaše sólo cesta připravila.

17. Jste odvážnější, než jste si mysleli.

18. Jste schopni dělat věci, které by vás před rokem vyděsily.

19. Žádná učebna nikdy nebude lepším výchovným prostředím, než jít sami po silnici a čekat na auto.

20. Žádná zasedací místnost, pracovní pohovor nebo party, kde nikoho neznáváte, vás nemůže zastrašit, protože víte, jaké to je jít sólo ze země do země, kde je všechno cizí a nové. A vy jste to zvládli jako profíci.

21. Sem a tam bylo několik chyb a „výchovných zkušeností“, ale díky tomu je to o to lepší.

A post shared by Ella (@iamellajean) on

22. Ze všech věcí, které jste se naučili, si budete nejvíce pamatovat, že jste schopní jako jednotlivci lépe chápat, jak teď zapadnete do světa. To je něco, co bude prospěšné pro zbytek vašeho života.

23. Když skončí výlet, budete si pamatovat tolik věcí, že jednoduše za chvíli znovu skočíte do letadla.

Obzvláště ženy, co cestují samy, vědí, že sólo cestování je ten nejlepší dárek. Poskytuje vám šanci rozvíjet vaši důvěru, činit všechna rozhodnutí o tom, kam chceme jít a co chceme dělat, a být generálním ředitelem vlastního života a dobrodružství. Tato důvěra a schopnost přechází do našeho každodenního života dlouho po skončení cesty.

Co vy a sólo cesty? Už jste něco podnikli nebo se teprve chystáte?

Aneta Strohová

Aneta, neboli také Ejnets, jezdí všude low-cost, hlavně po Evropě a Americe, ráda žije v evropských teplých krajích a píše o tom a svém životě na jejím blogu Ejnets. Její životní láska je Lisabon a dobré víno. O čemž se také na blogu dozvíte.

Inspiruj i ostatní

Související články

shares