7 bezpečných měst pro milovníky sólo cestování – pro dámy

Tipy a rady

7

červenec, 2018

Krása sólo cestování je ve schopnosti ponořit se do komunity a vyzkoušet si momenty mezinárodních vztahů na vlastní pěst. Ale pro samotnou ženu se strach i nad zbytečnými věcmi může proměnit v závažný problém, zvláště v cizím prostředí.

Zatímco cíl, který si vyberete, by měl být někde, kam jste vždycky chtěli jet, prioritou je samozřejmě být v bezpečí. Mělo by tam být snadné se orientovat v dopravě, v kultuře, což zmírňuje velké starosti a umožňuje se soustředit na přítomnost. A čím více hotelů, aktivit a památek můžete najít v centralizovaném, přístupném prostoru, tím je jednodušší splynout a dovolit si prožít ty speciální cestovní okamžiky, které si po celý život zapamatujete. Zde je seznam našich sedmi nejlepších míst na světě, kde ženy mohou 100% cestovat samy.

Barcelona, Španělsko

Barcelona je extrémně procházkové město a není pravděpodobné, že se ztratíte, pokud máte jakoukoliv mapu. Ve městě můžete procházet a kochat se podél Las Ramblas, vyjít si po promenádě na pláži a prozkoumat park Güell, který byl navržen Gaudim. A jídelní možnosti jsou skvělé i pro sólo cestovatele – můžete jíst ve fresce na nábřeží, paella restaurace nebo se rozhodnete pro stůl na jednom z mnoha neuvěřitelných tapas barů města.

Seattle

A post shared by Seattle (@seattle.city) on

Díky všudypřítomnosti kultury kávy v Seattlu je zde skvělý prost a není nic zvláštního pro večeře či popíjení sólo. Navíc, rozšíření kaváren znamená, že je tam možný odpočinek na každém rohu mezi návštěvami Pike Place Market, Space Needle nebo funky Museum of Pop Culture. Kompaktní centrální oblast usnadňuje cestování mezi památkami, restauracemi a nákupy pěšky. Seattle je jedno z nejlepších měst v Americe, které si krásně pocestujete sólo.

Mnichov, Německo

V tomto bavorském městě žije veselá německá mentalita, v níž při každé návštěvě domácí přivítají turisty s úsměvem, ať už jde o malou pekárničku či klasické turistické atrakce. Nejlepší způsob jak se ponořit do mnichovského životního stylu? Chyť pint na místní biargarten nebo vyčistěte uličky vánočních trhů na stánku glühwein (horké svařené víno). Vzhledem k tomu, že hrneček vyžaduje zálohu, Němci visí kolem stánku, připraveni si promluvit (nebo dát doporučení), zatímco se zahřejí nad tradičním nápojem.

Dubrovník, Chorvatsko

Vzestup chorvatského cestovního ruchu zlepšil snadnost cestování a nízká kriminalita v zemi zvyšuje turismus ostošest. Jeden pohled na oceánské středověké město Dubrovník, zachovalé 6,365 stop nedotčených zdí a všechny vaše starosti jdou stranou. Dlážděné ulice vás vedou přes řemeslné obchody a místní jídlo, zatímco procházka podél zdi nabízí nádherný pohled z ptačí perspektivy na pobřeží Jaderského moře. Další skvělé sólo aktivity: pláž je vzdálena jen pár minut od starého města a nabízí se zde spousta kajaků a šnorchlování.

Salcburk, Rakousko

A post shared by Salzburg.info (@visitsalzburg) on

S hradem Hohensalzburg na kopci a řekou Salzach, která prochází Salcburkem, je pohádkový zážitek z Mozartova rodného města stejně tak příjemný, jako okouzlující. Navštivte zahrady Mirabell a Nonnberg Abbey, relaxujte s kávou na terase Café Tomaselli nebo pivem v zahradě na 1400 místech plných venkovních zahrad Augustiner Bräu – můžete strávit hodiny sledování lidí okolo. Cyklisté by měli vzít na vědomí, že celý Salcburk je pro pěší, ale je také jedním z nejlepších měst pro bike-friendly cestovatele, s více než 100 km cest, což znamená, že si to tu můžete užít minimálně na jeden den.

Taipei, Tchaj-wan

A post shared by Λ L E X (@_alex_dxb_) on

Hlavní město Tchaj -wanu je ideální kombinací historie a moderního umění, ať už se jedná o tradiční noční trhy (ideální místo k jídlu ze stánků při nákupu například příslušenství a suvenýrů), chrámy nebo super-high-tech stavby a nákupní centra. Taipei má ruch hlavní asijské metropole, stejně jako důležitý městský komfort. Pouliční signalizace a hromadná doprava mají všechny názvy v angličtině – a přestože má země nízkou kriminalitu, má 22 let starý metro systém označený na platformách „Bezpečná čekací zóna“, které jsou pečlivě monitorovány videem, konkrétně k ochraně cestujících v noci.

Kodaň, Dánsko

Kodaňská zvláštnost a pozoruhodnost je jako dělaná pro sólo cestovatele. Ikonický kanál lemovaný vícebarevnými domy je to, co vás asi nejvíce trkne do očí. Jako sólo cestovatelé si to velmi užijete zvláště pro dobré jídlo, i na ulicích a skvělou atmosféru kolem vás. A to nejdůležitější, všudy přítomné bezpečí v okolo tohoto hlavního města.

Cestujete sólo? Kde je to podle vás pro ženy nejbezpečnější?

Aneta Strohová

Aneta, neboli také Ejnets, jezdí všude low-cost, hlavně po Evropě a Americe, ráda žije v evropských teplých krajích a píše o tom a svém životě na jejím blogu Ejnets. Její životní láska je Lisabon a dobré víno. O čemž se také na blogu dozvíte.

Inspiruj i ostatní

Související články

shares