7 věcí, na které zapomínáme při balení zavazadel

Tipy a rady

27

květen, 2019

Právě jste přijeli do hotelu, jste unavení a chcete si odpočinout po dlouhé cestě, ale ouha, kde jsou léky! Nebo snad kartáček? Nabíječka? Každý máme to své. Jedním z řešení může být seznam, který pomůže s kontrolou všeho potřebného. Co nejčastěji zapomínáme doma? Těchto sedm věcí byste neměli zapomenout sbalit!

Kartáček na zuby

Ráno si ještě vyčistím zuby, a pak kartáček přihodím do batohu, to je večerní myšlenka většiny z nás, kteří potom ve spěchu zapomenou kartáček v koupelně. Co takhle koupit jeden na cesty, který zůstane během roku připravený v cestovní tašce?

Plavky

Na plavky jste ani nepomysleli, protože kdo by se koupal v únoru ve Finsku, jenže teď se stydíte saunovat bez plavek, ale zážitek si taky nechcete nechat ujít! Plavky přitom zabírají minimum prostoru, nezapomeňte je tedy pro jistotu přibalit při každém výjezdu. Nikdy nevíte, jaké spontánní nápady vítr na cestách přivane.

cestovatel

Nabíječky

Na foťák, mobil, notebook. Jedna z nabíječek vždycky zůstane doma. A i přesto, že je digitální detox mnohdy osvěžujícím zážitkem, ten nedobrovolný by vás mohl mrzet.

Hygienické potřeby

Periodu v době dovolené neočekáváte, ale několik kusů hygienických pomůcek v tašce se může hodit – nikdy nevíte, co s tělem udělá jet lag nebo nachlazení, které může způsobit dřívější menstruaci. Ideální variantou je menstruační kalíšek, který je jak skladný, tak i ekologický.

cestovatele

Správná obuv

Ať už nečekaně prší nebo se vám udělá puchýř z celodenního chození po památkách, pár bot navíc vždycky oceníte. Vybírejte skladné, multifunkční modely, které nezaberou příliš místa v kufru, ale přesto v případě nouze uleví chodidlům.

Cestovani v paru

Pinzeta

Na zadřené třísky, přisátá klíšťata nebo neposedné chloupky. Pinzeta nezabere v zavazadle téměř žádné místo, přesto vám může usnadnit mnohé situace.

cestovani v paru

Léky

Zapomenout na léky může znamenat pořádný malér. Především, pokud některé užíváte dlouhodobě. Hodí se ale i záchranné SOS přípravky – na bolest v krku a hlavy z důvodu náhlých teplotních změn, dezinfekce pro případ poranění, širokospektrální antihistaminika nebo prášek proti průjmu a zvracení. Nenechte si zkazit dovolenou začínající nemocí.

 

 

A jaké věci zapomínáte většinou doma vy?

Iveta Jakubčíková

Studentka divadelní produkce s moravskou krví a červeným vínem proudícím v žilách. Z posledních 24 měsíců strávila 12 na cestách - mezi její oblíbené cestovatelské zážitky patří setkání s velrybami a mývaly v Kanadě, koupání v severním Atlantském oceánu, roadtripy po Evropě nebo pozorování polární záře na Islandu a ve Finsku. Její cesty můžete sledovat také na instagramu.

Pin It on Pinterest

Shares
Share This