Kde pořídit ty nejlepší fotky v Lisabonu?

Tipy a rady

30

prosinec, 2018

Lisabon je pro fotky jako dělaný. Má barevné domečky, červené střechy, několik výhledů na celé město i řeku a magické západy slunce. Zlatá hodinka je přímo kouzelná, díky řece Tajo, protože o to víc doráží světlo do ulic. Hlavně v zimních měsících.

V tomto článku vám ukážeme několik míst, které se vám mohou hodit na pořízení snímků bez lidí, ale i oblíbená turistická místa, která většinou nesmějí chybět na žádném instagramu.

Pink Street

Barevný ráj, ale mít jen pro sebe tuhle ulici bez lidí je nemožné. Každopádně to stojí za to, ulice je růžová, okolo barevné domky a dobré světlo chytnete celý den. Pink Street, alias bývalá vykřičená ulice, byla totiž red light distric Lisabonu. Proto byl její chodník vymalovaný na růžovo, aby se předešlo drbům o této ulici. Je to taky oblíbená ulice pro party během nočních hodin.

Feira da Ladra

Zde najdete slavný bleší trh každé úterý a sobotu, hned kousek od lisabonského panteonu. Co si ale chcete vyfotit, jsou stěny vedoucí kolem tohoto místa. Murales vytvořený z tisíce kachliček je jeden nejkrásnější v Lisabonu, a pokud se sem nevydáte zrovna ve dny blešího trhu, nebude zde tolik lidí a vy můžete fotit o sto šest.

Village Underground

LX Factory je jedno ze známějších míst v Lisabonu, jsou to staré továrny přeměněné na kavárny, obchody a restaurace. Je zde vždycky poměrně dost lidí, i když LX Factory najdete dál od centra. Pokud se projdete ještě o kousek vedle, najdete zde umělecké a recyklační místo, kde se dá pořídit spousta uměleckých a originálních fotek. Samozřejmě, krásné snímky se dají vyfotit i v LX factory, ale přes lidi toho většinou moc neuvidíte. Každopádně obě místa rozhodně stojí za to.

McDonald’s v Belému

Růžový a minimalistický McDonalďs hned v centru Beléma. Zde se bohužel musíte připravit na nával lidí, ale když vydržíte, můžete vyfotit krásnou, uměleckou fotku. I když je to jenom McDonald, fotka vypadá vážně krásně, a ne tolik lidí o tomto místě ví.

Lisabon v rozkvětu

Pokud chcete pořídit krásné a barevné fotky Lisabonu, vás čas je během května a června. Všechno tady totiž kvete a je to doopravdy nádherná podívaná. Všechno je doslova růžové a fialové, což dává městu ještě více kouzla než normálně. Rozkvetlé stromy najdete po Lisabonu všude, tudíž se můžete vyhnout i davům lidí. Stačí jen chodit a koukat okolo.

Miradouros, hlavně Elevador de Santa Justa

Samozřejmě vás nelákáme na to nejvíce přeplněné místo v Lisabonu, kde lidi hodiny čekají na výtah, za který je zbytečné platit. Cena je kolem 5 eur a je to samozřejmě přemrštěná cena, vy se tomu můžete jednoduše vyhnout, když vyjdete pár schodů a zaplatíte si pouze vstup na celý výhled za 1,5 eura. Takže se nemačkejte se zbytkem lidí, jen si vyšlápněte nahoru a potom se kochejte výhledem. Je jeden z nejlepší a taky zde vyfotíte celý Lisabon.

View this post on Instagram

 

A post shared by Lisbon – Lisboa (@toplisbonphoto) on


Avenida Infante Santo

V této ulici jistě nepotkáte mnoho turistů, ale když se budete pořádně dívat, objevíte krásné azulejos (mozaiky). Najdete je po celé ulici a vedou až na vrchol kopce. Pokud si je chcete pořádně vyfotit, doporučujeme kvalitní fotoaparát.


  


 


 


 View this post on Instagram

 

 


  


 


  


  


 


  


A post shared by Add Fuel (@addfuel) on

Monastery of Jerónimos

Jedna z nejkrásnější vyhlídek je právě v Belému v Lisabonu a během léta či jara zde můžete pořídit krásné fotografie. Tato rozsáhlá stavba přináší nádherné světlo a zákoutí na fotky detailů architektury či jen prostorů, které také stojí za to. Samotná památka je krásná, i kdybyste neměli zájem o focení, určitě ji navštivte.

View this post on Instagram

 

A post shared by Таня И. (@t.ivashkina) on


Convento do Carmo

Památka se otevírá brzy ráno, zkuste tedy vyrazit brzo a nikoho zde nepotkáte. V roce 1755 v Lisabonu bylo obrovské zemětřesní, které pohřbilo všechny lidi uvnitř tohoto chrámu, po kterém zbyla jen kostra samotné konstrukce. Je to jedna z nejstarších památek v Lisabonu, protože celé centrum muselo být po zemětřesení přestavěno. Čeká vás tu doopravdy pozoruhodná a tajemná podívaná.


  


 


 


 View this post on Instagram

 

 


  


 


  


  


 


  


A post shared by É a Verônica. (@veronicashss) on


Jaká jsou vaše oblíbená místa v Lisabonu? Máte pro nás nějaké doporučení?

Aneta Strohová

Aneta, neboli také Ejnets, jezdí všude low-cost, hlavně po Evropě a Americe, ráda žije v evropských teplých krajích a píše o tom a svém životě na jejím blogu Ejnets. Její životní láska je Lisabon a dobré víno. O čemž se také na blogu dozvíte.

Pin It on Pinterest

Shares
Share This