Cestování vlakem má něco do sebe. Kde jinde se můžete pohodlně vyspat, najíst, projít a poklábosit se spolucestujícími? A co teprve ten požitek z jízdy a výhledy do krajiny! Možná si řeknete, že cestování vlakem je drahé a nemůžete si ho dovolit, ale tenhle cestovatel a bloger vám vyvrátí vás názor. Derek totiž přišel na super nápad, jak procestovat USA vlakem za 5300 Kč! Přijde vám to nemožné? Čtěte dál!

usa vlakem 1

Jak procestovat USA vlakem za 5300 Kč

Na to, abyste projeli velkou část USA (11 zemí a 5466 km), nepotřebujete vykrást banku. Tady je tajný tip: Ze San Francisca do Chicaga se můžete dostat už od 130 dolarů (cca 3200 Kč), pokud si koupíte včas výhodnou jízdenku California Zephyr. Pokud toho chcete vidět ještě víc a dojet až do New Yorku, tak si z Chicaga můžete koupit jízdenku Lake Shore Limited. Tato vlaková jízdenka se dá pořídit už od 83 dolarů (cca 2100 Kč). Celý výlet ze San Francisca na západu USA až na východ USA do New Yorku se zastávkou v Chicagu vás tak může vyjít na skvělých 5300 Kč.

usa vlakem

Foto: Derek Low

Derek, který objevil jako první tuto kombinaci vlakových jízdenek po USA, sám celé Státy nedávno vlakem projel. To je ještě nevěděl o těchto dvou jízdenkách, a tak pro svou cestu využil jinou síťovou jízdenku Amtrak, která platí 15 dní po celých Spojených Státech a stojí 459 dolarů (cca 11 000 Kč). To také není špatná cena, vzhledem k tomu, jakou vzdálenost na jízdenku ujedete a kolik míst díky ní navštívíte. Záleží na vašich preferencích a na tom, kolik míst chcete vidět.

11 DECHBEROUCÍCH MÍST, KTERÁ MUSÍTE NAVŠTÍVIT, NEŽ ZEMŘETE

15denní síťová vlaková jízdenka Amtrak po USA

Derek díky 15denní síťové jízdence Amtrak za 11 000 Kč projel celé státy za 4 dny, ale udělal si po cestě jen několik krátkých zastávek. Daleko lepší je, když tolik nespěcháte a cestu si rozvrhnete na více dní a užijete si více zastávek. Síťová jízdenka Amtrak zahrnuje 8 jízd vlakem, které vám umožní z vlaku pravidelně vystupovat a dělat si přestávky na zajímavých místech v USA.

amtrak vlak

Foto: Ontheworldmap

Jako jedna jízda se počítá doba od nástupu do výstup z vlaku, může to tedy být jak třídenní nepřetržitá jízda, tak i krátká 30minutová projížďka vlakem. Každá z osmi cest vás tedy vyjde na 54 dolarů (cca 1300 Kč) a můžete tak kromě San Francisca a New Yorku vidět dalších 7 míst po cestě. Na mapě výše si můžete prohlédnout možné trasy a zastávky.

amtrak jizdenka

Pro více informací o Amtrak jízdence si přečtěte Derekův blog nebo oficiální stránky Amtrak.

Kombinace 2 přímých vlakových jízdenek California Zephyr + Lake Shore Limited

Pokud nemáte na cestu po USA tolik času a vystačíte si se San Franciscem, Chicagem a New Yorkem, můžete si zarezervovat levnější variantu v podobě dvou přímých vlakových jízdenek California Zephyr (3200 Kč) a Lake Shore Limited (2100 Kč), celkem tedy za 5300 Kč. První jízdenka vás dovede ze San Francisca do Chicaga a odtamtud pak můžete pokračovat dál na druhou jízdenku do New Yorku.

lake shore limited vlak

Video z cesty vlakem po USA

Pro více informací o cestě vlakem napříč USA a Derekův itinerář se podívejte na jeho blog Dereklow.co

koupit casopis koktejl
koupit casopis koktejl

Komentáře