Varšava vítězem – nejlepší evropská turistická destinaci 2023

TZ

16.

únor, 2023

Letošním vítězem každoročního hlasování o nejlepší evropskou turistickou destinaci „European Best Destinations 2023“ se stalo ve velké konkurenci polské hlavní město. V internetovém hlasování obdrželo 142 tisíc hlasů z 130 zemí z celého světa.

Celkově rozdali v soutěži obyvatelé 178 zemí ze všech kontinentů 686 tisíc hlasů. Téměř polovina z nich přišla z evropských zemí, zbytek z celého světa. Varšava získala 142 tisíc hlasů, což je nevíc v historii hlasování, druhé místo obsadily Athény s 91 tisíci hlasy. Do první pětky se ještě vešly Maribor, Vídeň a Cittadela. Praha obsadila v hlasování 19. místo.

Polsko má už jednu podobnou vítěznou zkušenost z roku 2018, kdy první místo osadila dolnoslezská Vratislav. Zmíněné ocenění znamenalo kromě přílivu nových turistů také výrazné zvýšení povědomí o městě mimo evropský kontinent.

„Varšava dokazuje, že téměř 80 let po svém úplném zničení během druhé světové války povstala jako bájný Fénix z popela až do nebes, čímž narážím na aktuálně dokončovanou nejvyšší stavbu v EU, a dokázala zvítězit v takto prestižní soutěži. V posledních letech Varšavu hojně navštěvují i čeští turisté a její popularita je na vzestupu, o čemž svědčí nejen pět často zcela vyprodaných letů denně mezi českou a polskou metropolí, ale také zavedení pravidelné letecké linky z Ostravy do Varšavy. Po Krakově a Vratislavi bývá rok od roku častěji zařazována do katalogů cestovních kanceláří, z čehož máme upřímnou radost,“ dodává ředitel pražské kanceláře Polské turistické organizace Pavel Trojan.

Kontakt

PAVEL TROJAN
Director
Polish Tourism Organisation, Prague Office
Nám. Winstona Churchilla 1800/2, 130 00 Prague 3, Czechia
tel. +420 608 818 253
email: pavel.trojan@pot.gov.pl,

www.polsko.travel

Baví vás naše články?

Na našem blogu zveřejňujeme jen střípky z toho, co se můžete dočíst v tištěné nebo elektronické verzi časopisu Koktejl. Vydejte se s námi objevovat svět. Díky předplatnému časopisu Koktejl budete neustále na cestách.

Pin It on Pinterest

Shares
Share This