Category: 1994 / 11

Napsala: Martina Coufalová

Stačilo říct: Hochu, pojď blíž, a on by šel. Třeba až úplně nejblíž. Svým tělem by mi splnil všechna přání. I když za peníze. Nestyděl by se je přijmout – za nové džíny a kilopomerančů? Je to jeho džob. Já měla u sebe jen stovku. Tak jsem ho pozvala na kafe a pak šla do tržnice pro ty pomeranče… Pavel (32 let) – „Pracoval jsem v erotické sféře už dřív – provozoval jsem klub pro pány. Pak jsem si všiml, že na trhu je spousta takových podniků, ale pro opačné pohlaví ani jeden. Nepracuju pro agenturu – to je jen moje krycí jméno. Samozřejmě je pro mě prvořadá ekonomick á stánka věci, ale ono to nejde dělat jen pro peníze. Tahle práce vás musí bavit. Kromě fyzických a zdravotních předpokladů musíte umět nasloucaht druhým, proto že občas budete fungovat jako psychologická poradny.

Proč chodí člověk do takových podniků? Protože má buď nějaké trauma nebo touží po splnění určitých přání, která nedovede realizovat. Třeba se bojí partnerova posměchu. Samozřejmě ženy se liší od mužů hlavně tím, že pokud už zavolají, není to okamžitý nápad, ale spíš výsledek přemýšlení. Fakt, že se živíte tímto způsobem, dlouho neutajíte. Proto je potřeba vyřešit své zázemí. Volá mi hodně zájemců o práci, ale většinou jde o naprosto nepřijatelné návrhy – ti muži, většinou mezi třiceti a čtyřiceti, by rádi zůstali v anonymitě a mnozí si myslí, že si vylepší finanční situaci. Klientky si můžou zavolat kdykoli. Adresu sděluju jen vážné zájemkyni, s ní se buď domluvím na hodině, která bude kvůli diskr étnosti rezervovaná jen pro ni, anebo mi ona řekne adresu, pokud se chce setkat v soukromí. U mě dostane zdarma kávu nebo alkohol a přitom si popovídáme. Zákaznice – výjimečně páry – u nás tráví v průměru hodinu. Cenové realce se pohybují od 300 do 2000 korun a pak jsou příplatky za různé extravagantnosti. Těch 300 korun je otázka autoerotiky, 2000 za soulož. K tomu mohou mít anální styk, bondáž (svazování) nebo sado-maso. Teď bych chtěl přijmout pána, který by poskytoal služby i homosexuálům. Gruppensex? No, většinou chodí jen ty páry. Zajímavé je, že schůzku vždy domlouvá muž. Mám pocit, že pánové si tímto způsobem většinou ukájejí své chutě, protože je často vzrušuje skutečnost, že zůstávají pasivními diváky. Na výdělky si nestěžuju. Mám sice dost velkou režii, ale pořád je to nadprůměr. Jsou dny, kde mám teba jen jednu zákaznici, jindy je jich pět. Volá mi spousta mladých žen do 30 let. Většinou jsou to manželky podnikatelů. Že by chodily padesátileté, to ne. Maximálně tak pětačtyřicítky. Někdy přijdou jen jednou, jindy opakovaně, je to tak půl na půl. Občas některé doprovázím i do společnosti, an diskot éku. Inzerát vychází v češtině, a tak cizinky moc nevolají.

S požadavky ohledně vzhledu se nesetkávám a naštěstí jsem zatím taky žádnou zájemkyni nemusel odmítnout. Určitě bych nešel s podnapilou ženou nebo s takovou, která by nevzbuzovala důvěru po zdravotní stránce. Na AIDS pochopitelně myslím pořád. Chodím pravidelně na testy. Ne, bez prezervativu bych nešel, i když nátlak je. Co dělám, když se setkám s klientkou a jednoduše „se mi nevede“? zatím se mi to nestalo, že bych selhal. Myslím, že je to otázka určitého tréninku a psychologie. Člověk si musí věřit a vymazat všechna traumata, která ho případně trápí. Určitě ani nebezepčí zamilování se mi nehrozí. V životě jsem už určité věci prodělal a myslím, že ten, kdo se zamiluje, může v životním boji jen prohrát. Moje partnerka ví, co dělám, a nevadí jí to. Už proto bych se nemohl zamilovat do nikoho jiného. Pokud by se někdo dozvěděl, čím se živím, osobně by mi to bylo jedno, ale kvůli rodičům by mě prozrazení mrzelo. Lidi jsou zlí a závistiví. Zatím jsem ale nikdy nelitoval, že dělám to, co dělám. Jeslti si připadám užitečný? Určitě. Podívejte se, lidi jsou pořád stejný. Dřív byl počet mimopartnersk ých styků možná menší, ale to určitě jen proto, že spousta lidí se bála prozrazení a komplikací. Dnes mají možnost si svobodně a diskrétně vybrat a k ničemu je to nezavazuje. Připadá mi horší, když si žena najde milene a pravidelně – i když nezištně – se s ním stýká.

MINIANKETA „Dovedete si představit, že byste měla za sex zaplatit?“ „Snad jen v případě, že bych byla stará, neměla bych partnera a po sexu bych hodně toužila. Ale asi bych se bála, jestli nebudu pro toho muže odpudivá.“(učitelka, 40 let) „Protiví se mi i jen myšlenka na něco podobného. Nedokázala bych sex brát jako obchod. Asi bych nezvládla oprostit se od představy toho zástupu ženských, které měl přede mnou a taky rizika nemoci. „(podnikatelka, 57 let) „Myslím, že bych nedokázala za sex platit. Připadala bych si hrozně ponížená,“(výtvarnice, 21 let) „Proč ne, z hecu bych to zkusila!“ (nezaměstnaná, 20 let) „Cítila bych se poníženě. Možná bych si dokázala zaplatit milence, kdybych měla moc peněz a žila bohémským životem.“ (sekretářka, 28 let) „Jedině kdyby to byla sázka.“(prodavačka, 19 let) „Kdyby za to stál, tak proč ne? Ale musela bych mít záruku, že když se příště případně potkáme, nebude se ke mně znát.“(překladatelka 31 let) „Snad i ano – pokud by mě k tomu dohnaly hormony, ovšem jen za předpokladu, že bych si dotyčného mohla vybrat podle svého vkusu.“(pracovnice agentury,47 let) Petr (25 let) – Žádné konkrétní představy jsem neměl, prostě jsem se zkusmo ozval na inzerát jedné agentury a vyšlo to. Kdyby se v té době ale daly vydělat stejné peníze jiným způsobem, neváhal bych.

Svého času jsem pracoval u Telecomu a u ochranky, ale 25 korun na hodinu není bůhvíco. Teď mám tak čtyři zákaznice za měsíc. Možná bych stál i o víc, ale asi je moc velká konkurence, takže kšeftů víc není. Dělám to z čistě ekonomických důvodů – momentálně zařizuju byt. Že bych každý den pot řeboval ženskou, to teda ne. Nechtěl bych si tímto způsobem přivydělávat dýl než rok, dva. Pochybuju, že by se takhle chtěl někdo živit pořád, i když co vím, zájemců se šéfovi hlásí hodně. Své kolegy jsem nikdy neviděl, ale prý jsou starší. K nám píšou ženy na schránku, šéf dopisy roztřídí a rozdělí. Fungujeme tak, že dojíždíme. Myslím, že plat je dost slušný, beru 3 000 za soulo ž, z toho třetinu odevzdávám. Třeba za sado-maso nebo gruppensex jsou příplatky, ale to se mě netýká. Stejně tak si nedovedu přdstavit, že bych měl obsložit 60letou paní. Když zjistím, že se mi dopis nelíbí, dá ho šéf někomu jinému. Hned na začátku jsem mu řekl, co bych chtěl a co si představuju, a on to akceptuje. Díky za optání, fyziologicky jsem zatím neselhal. S klientkou strávím v průměru hodinu – samozřejmě používám prezervativ. Testy na AIDS si nechávám dělat ve vlastním zájmu. Píšou sem myslím výhradně Češky, ženy mezi 20 a 50. Jsou buď osamělé nebo manželky podnikatelů, na něž partneři nemají čas. Jestli jsou prachaté, to nevím, já se neptám. Když mi to neřekne sama, mě to v podstatě nezajímá. I když samozřejmě mají tendenci mi vyklápět svoje problémy. Ale nevadí mi to, učím se poslouchat. Jinak převládají spíš ty smyslné než citově frustrované. Zamilovat se? To se mi zatím naštěstí nestalo. Určitě bych se snažil se z toho vykroutit. Mám holku, která o téhle obživě neví. Kvůli ní mě někdy trápí výčitky svědomí. Vždycky se musím na něco vymluvit, když mám zakázku. Nikdo neví, že to dělám. Líbí se mi, že poznám různé typy lidí. Občas mám dobrej pocit, že někomu pomáhám řešit jeho problémy.

SLOVA ODBORNÍKOVA. Sexuolog doc. Jaroslav Zvěřina:“Víte, ale pro ženy sex nikdy nebude tak nutkavou záležitostí jako pro muže. Jejich biologické založení jen zřídkakdy umožní vystupňovat žádostivost do té míry, že by se vydaly na nákup anonymních sexuálních služeb, jako to funguje u mužů. Těm vyhovuje jak ási neosobní erotika, ženy potřebují zakrýt sexuální styk jakýmsi pseudopartnerským klišé. Očekával bych, že do takových salonů budou chodit dámy, jejichž přirozená biologická atraktivita spojená s věkem bude klesat, takže o ně bude nižší zájem. Konečně, když se natrefí nějaký příjemný a sexuálně zdatný partner, proč by mu žena, která je navíc zámožná, za služby nějakou tu korunu nestrčila? Ostaně do partnerských vztahů i domanželství lidé investují obrovské peníze běžně. Je možné, že se byznys tohoto druhu přece jen rozroste, protože bohatých lidí bude přibývat.“ Sláva (29 let) – „Už jsem zkusil všechno možný – fotil sem pro erotický magazín a točil porno. Bylo to finančně výhodn é,vydělal jsem i 60 000 za film, za seriál fotek kolem 23 000. V poslední době ale ceny klesly tak na třetinu. Tady v klubu bych mohl vydělat, pokud to dobře půjde v průměru 50 000 za měsíc. Ale nemusí to být pořád. Navíc, pokud se chci udržet, musím o sebe dbát – chodit do posilovny, na masáže, hodně peněz spolkne oblékání.

Zákaznice si nás většinou objednávají do soukromí, bývá to domluvené na oběd nebo večeři s tím, že pak se půjde k ní. Do klubu jich zatím moc nechodí, i když v poslední době těch odvážnějších přibývá. Myslím, že je odrazuje přítomnost pánských zákazníků, vlastně se tu klidně můžou setkat i s vlastním manželem. Nás gigolů je tu víc, takže si můžou vybrat, i když mnohé tu nejsou poprvé, takže chtějí někoho určitého. Chvíli se posedí a pak se jde do pokoje, do bazénu, k dispozici je i vodní postel. Většinou jsou to bohaté paničky mezi 30- 45, některé jsou i starší, ale většinou jsou tak pěstěné, že na nich věk není znát. Volají i cizinky, ale ty si většinou objednávají muže na několik dní, třeba i na dovolenou. České zákaznice jsou buď rozvedené nebo na ně manžel kvůli podnikání nemá čas, případně jsou samy podnikatelky. Jsou kolikrát přepracované a potřebují se uvolnit stejně jako jejich mužské protějšky. Znám podnikatele – muže, kteří k nám chodí za holkama, přestože mají doma desetkrát hezčí ženu jen proto, že doma jim chybí právě uvolnění. Někdy chodí i páry. Muž většinou jen kouká, zřídkakdy se přidá. Neříkám, že jsem měl nádherné ženy, ale naštěstí jsem nemusel žádnou odmítnout. Přemoct bych se sice mohl, ale jen odsud posud.

Dají se použít určitá afrodiziaka, ale ty neslouží k tomu, aby byl člověk bujnej, ale spíš aby se uvolnil psychicky. Víc než jednu zákaznici denně snad ani mít nejde. Jsou kluci, kteří zvládnou i čtyři, ale k tomu se člověk propracuje teprve časem. Jsem ochoten splnit zákaznici každé přání, samozřejmě určitý služby jako třeba sado-maso plus vyložený perverznosti nedělám. Používám kondom, o souloži bez něj bych uvažoval jedině snad, kdybych tu dotyčnou znal déle. Každý znás má právo děla jen to, co che. Cena za normální soulož, orál nebo francii je kolem 3000. Taxa stoupá s počtem hodin, stálé zákanice mají slevy. Mně zůstává z konečné částky polovina. Co bych dělal, kdybych se zamiloval? No, kdyby se i ona zamilovala do mě, byla bohatá a příjemná, tak proč ne? Ale na lásku na první pohled nevěřím. Dneska je už skoro lepší dát se s někým dohromady z rozumu, ovšem musí si ti dva být sympatičtí a umět spolu koumunikovat. Dívku, která by mou práci tolerovala, bych asi nejspíš našel v oboru. Pochopitelně bych jednou chtěl navázat normální vztah a oženit se. Moji rodiče ví, čím se živím. Nic mi na to neřekli – když na to máš peníze, tak si dělej, co chceš, jsi dospělej. Spíš někteří známí kluci se ptali, jak to můžu děloat. Možná mi záviděli, protože sami nejsou schopni něco takového podniknout, i když by chtěli. Víte, většina lidí si myslí, jaký musíme mít fyzický vybavení. Spíš je pot řeba vypadat příjemně, umět se bavit a mít chuť to dělat. Samozřejmě, když jde člověk poprvé, cítí se nesvůj a říká si, co když tam zkrachuju? Ale pak se z toho dostane. Ty dámy, který do klubu choděj, většinou vědí, co chtějí. Myslím, že je to stejně dobré povolání jako každé jiné. Pokud toho člověka uspokojím, můžu si snad připadat užitečnej. Jestli bych šel někdy zadarmo? Jednou jsem to už udělal.Proč? No, bylo to pěkný.“

Pin It on Pinterest