Category: 2006 / 07 - 08

Africe podávají ruku i jiné celebrity v čele s Bono Voxem, líderem skupiny U2, který se světovými státníky diskutuje o odpuštění dluhů černému kontinentu.

Nejbohatší muž světa Bill Gates podporuje světovou charitu plnými hrstmi. V důchodu chce rozdat na charitu 95 procent svého pohádkového jmění.

V roce 2005 největší hvězdy světové populární a rockové hudby vystupovaly na megakoncertech nazvaných Live 8. Zorganizoval je veterán charitativních akcí Bob Geldof. Motem akce bylo: Každé tři vteřiny zemře jedno dítě v důsledku absolutní chudoby. Akce měla přinést miliony liber.

Sharon Stoneová se zapojila do Americké nadace pro výzkum AIDS. V roce 2005 při světovém ekonomickém fóru v Davosu také šokovala diplomaty a politiky tím, že při vystoupení prezidenta Tanzanie veřejně nabídla deset tisíc dolarů na moskytiéry a zeptala se přítomných, kdo pomůže při boji proti malárii. „Nepřipadám si pak úplně zbytečná,“ vysvětluje.

Obrovské částky na charitu dává i nejbohatší žena showbyznysu Oprah Winfreyová, černá Američanka. Chce zmenšovat nerovnosti životních podmínek mezi lidmi v různých částech světa.

zdroj: tiskové agentury

Příslušníci bantuských kmenů si příležitostně malují obličeje přírodními barvami. Bantuové se dělí na několik kulturně odlišných skupin, většinou jsou to zemědělci, řemeslníci, pastevci. K jejich rozšíření jim podle některých znalců etnik pomohla i jejich dávná znalost výroby železa. Bantuové žijí především ve střední, východní a jižní Africe. Ženy divošského kmene Mursi se od puberty zdobí keramickými destičkami labreta. Příslušníci kmene žijí v jižní Etiopii, v málo přístupných oblastech. Někteří etnografové je považují za jeden z nejzajímavějších afrických kmenů. Talířky z pálené hlíny si dívky vkládají do spodního rtu a uší, které si předtím nařezávají. Do vlasů si vplétají válečky z kovu nebo hlíny, různé zuby zvířat a podobně.

Pin It on Pinterest