Category: 1997 / 01

Obchod s rychlými penězi ruského dálného východu je oblastí podnikání, kde vládne zákon “všichni se navzájem požerte”, a mezi nejvíce prosperující místa v této branži rozhodně patří drsné přístavní město Vladivostok, domov mafiána osobitého stylu a šéfa městského čínského trhu, Sergeje Bachurina. Nemilosrdný, vychytralý a připravený použít síly svých svalů, je Sergej typickým novodobým kovbojským podnikatelem hrabajícím si bohatství v anarchistickém, zchátralém prostředí bývalého Sovětského svazu.

DVA TISÍCE DOLARŮ LEVOU RUKOU

Ještě před několika lety si Sergej skromně vydělával jako obyčejný řidič. Dnes mu ovšem ztráty 2000 US dolarů během jediného víkendu žádné starosti nedělají. Mezitím má však vždy u sebe jako pojistku opakovací brokovnici značky Winchester a obvykle je mu po boku alespoň jeden z jeho osobních strážců.

Sergej finančně prorazil na trhu japonských automobilů. Otevíral zákonná – i ne tak úplně zákonná – zadní vrátka výběruchtivým ruským kupcům k ojetým vozům. Během toho získal vlastnictví pozemků nikomu nepatřícího městského území. Jeden z nich použil na stavbu zmíněného čínského trhu. Když mu vyjde dobrý den, vydělá si Sergej před zdaněním až 1000 dolarů. Jeho příští projekt bude mít za cíl vybudování nového zábavného parku podle vzoru Disneylandu a otevření kasina.

ŠAMPAŇSKÉ, DROGY A PROSTITUTKY

Jako všichni ostatní, jejichž bohatství dalece přesahuje vlastní sny před několika lety, i Sergej se rád vytahuje a vystavuje na obdiv. Jeho oblíbeným stylem je klasická mafiánská směs rychlých aut (při poslední inventuře jich vlastnil pět včetně červeného Pontiacu), šampaňského, drog, prostitutek a hazardních her. Pro zklidnění nervů a regeneraci ztrhaného organismu občas dochází do nemocnice na uklidňující injekce a transfuze. Ve vladivostocké nemocnici se po opici nebo při depresi podrobuje trans fuzi glukózy a vitamínů.

Jeho transformace z pobudy na mocného magnáta však není dokonalá. Se svou ženou a synem stále bydlí v ubohém dvoupokojovém bytě. Když není nic lepšího na práci, ubíjí čas jízdou po okolí města, se stereem na maximum či sledováním videokazet předabovaných filmů s Jean-Claud Van Dammem.

Často spí ve spodním prádle a přikrytý dekou kdekoli, kde se zrovna v pozdních nočních hodinách nachází. Sergej vede skutečně velmi riskantní život a nezdá se, že by se příliš trápil tím, že jeho život by mohl prudce skončit. Ve světě kovbojů ruského Dálného východu jsou hesla zkrátka okamžitou odměnou.

Pin It on Pinterest