Category: 2005 / 01

Skupina špičkových sportovců zastupovala v prosinci Českou republiku na zatím největší týmové soutěži Red Bull Giants v Riu de Janeiro. Do tohoto exotického města, které poskytuje ideální podmínky pro všechny disciplíny, se sjely stovky závodníků z celého světa.

Celý koncept vychází z oblíbených týmových soutěží, kde platí heslo „jeden za všechny, všichni za jednoho“. Klasickým příkladem je třeba populární Dolomitenmann v Rakousku či náš domácí Adrenalin Cup. Red Bull Giants of Rio přesto jednu zvláštnost měl: „Chtěli jsme, aby se potkaly nejlepší týmy doslova z celého světa. Proto každá země, ve které existuje zastoupení naší značky, v současnosti jich je asi stovka, vysílá jeden tým tvořený opravdovými špičkami svého oboru a některé druhý, složený z amatérských sportovců. Ty se pak utkají na břehu Atlantského oceánu v boji o historicky první vítězství v globálním týmovém závodě,“ upřesnil šéf sportovního marketingu Red Bullu Česká republika Michal Brabec.
Red Bull Giants of Rio se skládá celkem ze čtyř disciplín – plavání, horské cyklistiky, letu rogalem a běhu. Trať je originální a náročná. V plavecké etapě čekal v Riu na závodníky tříkilometrový úsek na otevřeném moři, pro cyklisty byla připravena čtyřicet pět kilometrů dlouhá trať s náročným převýšením. Novinkou se stal závod v rogalu, jehož trasa byla akčně upravena podle povětrnostních podmínek (i s variantou obkroužení světoznámé sochy Krista). Opravdovou zkouškou kondice byla pro sportovce patnáctikilometrová běžecká trať kombinující písek, štěrk i asfalt.


A kdo zastupoval Českou republiku?
Jan Řehula – plavání: V letech 1997 až 2000 trénoval pod vedením Breta Suttona. Příprava, která byla založena na vysokohorském tréninku v Australských a Švýcarských Alpách, vedla k úspěchu na OH v Sydney, kde obsadil 3. místo. V rámci přípravy na olympijské hry absolvoval triatlonovou sérii Formula 1, kterou ukončil na 2. místě (rok 2003 – 1. místo Sofia ITU International Triathlon Bulgaria, 3. místo Gyor ITU International Triathlon Hungary, 5. místo Schliersee ITU International Triathlon Germany aj.). Letos mu bude dvacet osm let a narodil se v Plzni.
Radim Kořínek – cyklistika: Je českým reprezentantem v horské cyklistice se zázemím v profesionálním týmu Česká spořitelna MTB (22. místo v závodě horských kol – LOH Atény, 19. místo v závodě Světového poháru 2004 v Madridu, 23. místo ve Světovém poháru 2003 v Německu, mistr ČR v bikemarathonu aj.). Nedávno mu bylo třicet jedna let a pochází z Olomouce.
Přemysl Beneš – rogalo: Je majitelem pilotního průkazu od roku 1990, dosud nalétal přes sedm set letových hodin (rok 2004 – 10. místo a člen reprezentačního týmu ČR, 8. místo Slovenian open 2004, 1. místo v týmech Podbrezová Cup 2004, 4. místo v memoriálu Evika v Maďarsku aj.). V březnu mu bude čtyřicet let a narodil se v Praze.
Jan Kubíček – běh: Běžec, který má za sebou řadu úspěchů (1. místo Marxa popular Španělsko, 3. místo MČR v duatlonu Šumperk, 3. místo ČP duatlon Netolice, 12. místo EP XTERRA Rakousko, 1. místo v konečném pořadí MČR v duatlonu aj.). V březnu mu bude dvacet pět let a pochází z Karlových Varů.
Výsledky závodu nebyly do uzávěrky tohoto Koktejlu ještě známy.leden 2005

Pin It on Pinterest