Kategorie: 1997 / 12

Teď objednávám klienty na tři měsíce dopředu. Těch, kteří chtějí pomoci, je moc. Někteří do té doby umřou,” svěřil se mi psychotronik Stanislav Brázda ve své pracovně. Působí přesvědčivě, ale může dráždit svou suverenitou. Marně u něho hned hledáte nějaké pronikavé duchovno: často mluví o penězích a přitom se zabývá tím, na co peníze nestačí. Kritici mu vyčítají přílišnou komercionalizaci. Není divu, jezdí v posledním modelu mercedesa a navštěvuje ho klientela z celého světa. Ničeho nelituje. Ani toho, že je několikrát rozvedený. Jeho kyvadélko zná odpověď snad na všechno co u vás bylo, je a bude. Chcete mu věřit, ale zdá se vám to příliš nadnesené. Šokuje vás tvrzením, že Elvis Presley žije: díky své mentální poruše byl prý kvůli byznysu schován do ústraní. První setkání jsem s panem Brázdou měl jako jeho klient. Pokud to mohu posoudit, měl pravdu na devadesát procent. A pomohl mi. Divil jsem se, že “ordinuje” v paneláku, kde příliš pozitivní energie, kterou ke své práci potřebuje, nevyzařuje.

Samozřejmě, že bych raději bydlel, kde jsou stromy a voda. Dobíjím se alespoň ve sprše. Teď jsem tady měl osmnáctiletou dívku, kterou výjimečně léčím svou energií: má roztroušenou sklerózu, tak ji alespoň na chvíli pomůžu od bolení hlavy. Léčit ji svou energií budu do té doby, než bude mít v mozku všechny potřebné minerály, vitaminy a energii, které se do ní dostanou přirozeným způsobem = po akupresuře. Vynaložená energie mi pak chybí, a tak musím do sprchy.

Lidé se dobíjejí též pomocí různých kamínků a amuletů…

Dobíjet se můžeme pouze ze živých věcí: z vody, stromů, lidí a zvířat. Kamínky slouží k něčemu jinému. Lidé se mylně domnívají, že kamínky je dobíjejí; sami si to vsugerují a tím se dostanou do nižší hladiny vědomí: aniž si to uvědomí, přijímají kosmickou energii intenzivněji než běžným způsobem.

Pamatujete si na situaci, kdy jste zjistil, že máte psychotronické schopnosti?

Začalo to tragédií: věděl jsem, že se zabije můj bratr. Intuitivně jsem to cítil, pořád jsem za ním jezdil a říkal mu, aby byl opatrný. Jezdil na motorce a neustále na ní boural. Koupil jsem mu auto a on se v tom autě s celou rodinou zabil. Řídila jeho žena.

Prožíval jste pocity viny?

Prožíval. V té době jsem nevěděl, jestli jsem náhodou nezhmotnil nějakou špatnou myšlenku, anebo jestli jsem znal budoucnost. Je to problém, který mě provází a bude provázet pořád. Nikdy vlastně nevíte: nejistota je a bude, a proto tvrdím, že by lidé měli myslet pozitivně, aby nemuseli tyto výčitky svědomí mít.

Jak jste ze svým “psychoměřictvím” začal?

Kyvadélko jsem vzal poprvé do ruky asi před patnácti lety. Náhodně jsem viděl v televizi pořad, jak někdo virgulí hledá vodu a geopatogenní zóny. Ohnul jsem si kus drátu a zkoušel hledat negativní zóny. V hledání negativních a pozitivních zón jsem se dostal, myslím, nejdál jak to lze: jsem schopen namalovat tvar zóny, zjistit kde jde, jak je silná, odkud kam se přesouvá a jak se pohybuje. U mnoha lidí trpících duševní poruchou jsem zjistil, že psychické problémy mají z psychosomatických zón v bytě, kde někdo zemřel nepřirozenou nebo tragickou smrtí. Pak jsem to zkoušel s klíčem. Dozvěděl jsem se, že někdo pomocí zlatého prstýnku na niti dokázal nad břichem těhotné ženy určit pohlaví dítěte. Říkal jsem si, když to někomu ukazuje něco, proč by to neukazovalo mně a všechno. Tuhle metodu jsem vypracoval do detailů, až vznikla kniha ŠKOLA PSYCHOTRONIKY. Pochopil jsem, že lze opravdu zjišťovat úplně všechno, ale že to může být nebezpečné.

V čem?

Pořád pracuji v nižší hladině vědomí a napojuji se na cizí psychiky. Plno lidí to nezvládne. I já začínám mít zdravotní potíže psychického rázu.

Kdy jste za svou práci začal brát peníze?

Intenzivně po revoluci. Hned jsem měl realitní kancelář: byl jsem schopen přesně zjistit, za kolikkdoco koupí, za kolik kdo co prodá, kdo krade a jaké má vlastnosti. Prakticky jsem tyto poznatky využil a vydělal tolik peněz, že si teď mohu “hrát”. Jednomu klientovi jsem takto vydělal sto milionů korun. Pak jsem vybudoval seznamovací agenturu: dokázal jsem určit, na kolik procent se partneři k sobě hodí.

Tímto způsobem jsem začal propracovávat partnerské vztahy. Jeden z párů, kterému mápředpověď vyšla, se mě zeptal, jestli bych také dokázal určit, proč má manžel cukrovku. Zjistil jsem, proč ji má, co by měl dělat a on se vyléčil. Poslal za mnou další lidi, a tak se nabalila ta obrovská klientela, kterou mám teď.

Ten systém a tabulky, podle kterých určujete diagnózu, jste si už vymyslel sám?

Ano. Myslím, že systém mých odpovědí je jasný a přehledný. Pohyb kyvadélka způsobují moje oči: jde o informaci z mozku přenesenou do energie, která se očima dál přenáší na kyvadlo. Nejdřív jsem si odpovídal “ano” a “ne”. Jenže to není přesné. Pokud vás někdo miluje na padesát pět procent nebo na devadesát, je v tom velký rozdíl, a přitom obě odpovědi zní “ano”. Procenta jsou nejvýstižnější odpovědí.

Vy transformujete můj signál, který očima vysílám?

Ne, napojuji se svým kyvadlem · anténou · na informace zakódované ve vašem mozku.

Změnil se váš přístup k lidem?

(chvíle zaváhání) No, nezměnil. Lidé se domnívají, že když jsem schopen o komkoli zjistit cokoliv, že to dělám na potkání, a někteří se mě bojí. Ale to bych se musel při každém kontaktu uvést do nižší hladiny vědomí, a já toho mám dost za svou pracovní dobu. Problémy, týkající se mne a blízkého okolí, ihned “cítím a vnímám”, ale problémy týkající se náhodných lidí ne. Pouze když se na ulici zamyslím, čímž se uvedu do hladiny nižšího vědomí, a náhodně se střetnu s nějakým pohledem, tak vím, že ten člověk má třeba rakovinu a že by s tím měl něco dělat, nebo brzo umře.

Měl jsem na mysli, jestli se u vás změnil přístup k lidem jako k takovým?

Teoreticky ne. Ale tím, jak mám obrovskou klientelu a tedy obrovskou zátěž, ztratil jsem soukromí. Lidí za mnou chodí mnoho, telefonují ve dne v noci. Samozřejmě tu funguje i závist. Víme, že úspěch se nepromíjí.

Jste vůči závisti odolný?

Myslím, že ano. Pokud bych se jí měl zatěžovat, tak bych se zbláznil. Dříve mě trápilo, když mě někdo neměl rád = nemám rád konflikty = ale dnes je mi to jedno. Mimochodem závist považuji za nevhodnou formu vybití sexuální energie.

Neuvědomil jste si tím víc krizi lidských vztahů?

Ano. Osmdesát procent lidí je na tom zdravotně nebo psychicky špatně. Tím, jak jsem do té obrovské masy lidí pronikl, zjistil jsem, že proces přeměny na jiný politický systém, který tady proběhl bez nějakého postupného přechodu, nadělal strašné škody na psychice a zdraví lidí. A ještě nadělá, protože důsledky psychické zátěže se většinou projeví o dost později než vlastní stres.

Ale to asi není chyba systému. Nebo to šlo udělat jinak?

Nešlo. Lidé ale nevědí, že jde o obrovský stres, proti kterému je třeba a možnost se bránit. Chybí tu odborníci, kteří by lidem měli říct, co mají dělat. A stát je přitom za to platí. Já to všem svým klientům radím v osobním kontaktu, na přednáškách ve svých knížkách… Vím, co to udělá, když se “zablokuje” organismus a funguje pouze půlka těla na jakýsi nouzový provoz. Lidé nemají vitaminy B3, B6, B12 a tak dále. Změna systému změnila a narušila devadesát procent partnerských vztahů.

Je to česká specifika?

Není, týká se všech postkomunistických států.

Konec století, jak se dnes často připomíná, v tom nehraje podle vás roli?

Ne, na konec světa nevěřím.

Lidé se návštěvě psychotronika někdy vyhýbají: bojí se, aby se toho o sobě příliš nedozvěděli, aby nad sebou neměli přílišnou kontrolu. Sebekontrola často bere člověku to, co je na něm nejvíc lidské: chyby, překvapení, zklamání, štěstí…

Dost lidí takových je. Já osobně chci vědět všechno: mohu ovlivňovat · bojovat · jen s tím, o čem vím. Navštívilo mě mnoho lidí, jejichž příbuzní zemřeli za nevysvětlitelných okolností a oni chtěli znát příčinu. Vysvětlil jsem jim ji a mnohdy se přišlo na to, že šlo tragédii zabránit. Ve většině případů všechno, co se stane nebo má se stát, je pouze předpoklad, který je dán zhruba na padesát procent. Druhých padesát procent můžeme ovlivnit sami. Většina lidí se nechává vláčet osudem, a to je chyba. Objevil jsem plno lidí, kteří mohli být slavní a bohatí, ale nevyužili toho předpokladu. Někdo na to přijde sám, někomu osud žádné překážky do cesty neklade a bude slavný, ať se děje, co se děje. Většina lidí tohle štěstí však nemá.

Všiml jsem si, že vůči svým klientům zaujímáte na pohled chladný až sterilní postoj. Je to úmyslné?

Možná je to úmyslné, ale většinou nad tím nestačím přemýšlet. Trpím s většinou z nich. Mám tady třeba tříleté dítě, které mělo jít na operaci srdce, hlídám jeho zdravotní stav, a přestože to vypadá, že jsem chladný, tak nejsem. Rád bych všem pomohl, ale to samozřejmě nejde.

Je vaše maska obranný mechanismus?

Ano, ale ve skutečnosti jsem citlivý romantik.

Berete též za svou práci peníze s vědomím, že pokud lidé nezaplatí, neváží si energie, kterou léčitel na nich vypotřeboval a dál hřeší?

V tomhle máte pravdu, i když mnoha lidem pomáhám zadarmo. Jakmile lidé nezaplatí za moje rady, neřídí se jimi a nevěří mi. Druhá zkušenost, proč peníze beru, je ta, že mohu rozlišit, jak důležitý je pro klienta jeho problém. Za třetí se něčím živit musím. Mé služby ale drahé nejsou. Zahraniční klientela mi za patnáctiminutovou konzultaci platí tři sta dolarů a tuzemská čtyři sta korun. Navíc platí vysoké smluvní částky za vyléčení. Někdy až desítky tisíc dolarů. Ale to je práce mého manažéra. Takový klient, který má rakovinu nebo AIDS, nepřemýšlí kolik zaplatí. Tady bych to po nikom nechtěl. Otázka zní: za co nám stojí náš život? Za benzin zaplatíme stejnou částku jako v zahraničí a nikoho to neudivuje. Přitom plná nádrž stojí dvakrát tolik než má rada, jak se uzdravit.

Jsou psychotronici, léčitelé, kteří léčí zadarmo. Vychází z toho, že pokud by vzali peníze, jejich pozitivní energie je jimi narušená. S jedním takovým jsem se o vás bavil a ten mi řekl, je dobrý, ale není v kategorii “svatých lidí”…

Já ale o sobě netvrdím, že jsem léčitel. Jsem diagnostik a obchodník. A za své schopnosti si nechávám zaplatit, protože si věřím. Kdo si nenechá zaplatit za svou práci, nevěří si a nevěří své práci.

Jste věřící?

Věřím hlavně sobě. Jsem strašně nedůvěřivý člověk. Věřím pouze tomu, o čem se přesvědčím. Pokud věštím budoucnost, minulé životy, věštby v podnikání, tak to dělám zadarmo: nedá se to dokázat, a když, tak za dlouho.

Vy dokonce máte i své vykládací karty, což hodně zavání už komercializací, která s léčitelstvím nemá nic společného…

Karty jsem udělal lidem pro zábavu · ne k léčení a zjistil jsem, že si lidé s kartami rozumějí a že jim skutečně odpovídají na otázky, na které chtějí znát odpověď.

Jaký je společný princip vašeho kyvadélka, virgulí a karet?

Je to intuice a podvědomí, které jsou dány schopnostmi každého jedince. Někdo má schopnosti očima rozkývat kyvadélko, druhému jdou lépe třeba karty. Podvědomí a intuici používají kartářky, léčitelé, ale i skladatelé, malíři, špičkoví lékaři, dobří podnikatelé… Problém je pouze v tom, že ne všichni to umí dobře a ne na všechny. Pokud mám magické schopnosti na devadesát pět procent a psychicky silný jsem taky na devadesát pět procent, mohu diagnostikovat všechny, kteří jsou stejně silní nebo slabší než já. Lze se proti tomu i bránit: jsou lidé silnější, u kterých jsem nic nezjistil a nezjistím. Současně všem radím, jak se bránit, aby nešlo nic zjistit na ty, kteří nechtějí.

Překvapilo mě, že svou knihou ŠKOLA PSYCHOTRONIKY necháte nahlédnout do své kuchyně. Pak jsem si říkal, že asi moc dobře víte, že i když má každý předpoklady pro psychotroniku, jen mizivé procento toho využije?

Tady vidíte, že nechci dělat záhadného a nechci být jediný. Myslím, že mě nikdo zatím nemůže konkurovat: může maximálně opakovat to, co jsem už jednou řekl, ale nemůže přijít na nic nového, i když to každému přeji. Nacházet něco nového, v tom je gro mého já. Daří se mi “léčit” roztroušenou sklerózu, HIV, cukrovku, rakoviny, ale já chci jít dál: najít na to léky. Zatím umím některé nevyléčitelné nemoci jenom zastavit.

Zaráží mě vaše sebevědomí…

Vycházím jenom z praxe. U množství klientů jsem se přesvědčil, že jsou vyléčeni, že to funguje. Výrazné úspěchy mám u žen, které nemohly přijít do jiného stavu.

Tvrdíte, že jste první, který objevil, co se v těle stane, když trpí nedostatkem minerálů a vitaminů, nebo když dojde ke stresu: zablokuje se vůči přijímání i vydávání energie. Jak jste na to přišel?

Prostě mě to díky podvědomí napadlo. A spoluprací s lékařem · přístrojem LEDI 034 · pro elektroakupunkturu se to dokázalo. Potom jsem přišel i na to, co člověk potřebuje k tomu, aby se vyléčil. Mým snem je vyléčit všechny lidi na světě, ale to bych nikdy fyzicky nezvládl. Proto svoje zkušenosti dávám do knih a potěšilo mě, když mě lidé navštívili s tím, že se díky radám z mých knih sami vyléčili z rakoviny.

Nepřeceňujete svou metodu? Vy dokonce pracujete na experimentu, kdy se tlačením na akupresurní místo pokoušíte odstranit závislost na alkoholu, drogách, vlastně na čemkoliv.

Mně se závislost na drogách už podařilo vyléčit, ale ne jen pomocí klasické akupresury, ale pomocí odblokování, zjištění příčiny a její odstranění.

Mně u vás zaráží ještě jedna věc: rychlost. Mluvíte stejně rychle jako diagnostikujete. Dokonce jsem viděl, jak jste po telefonu během deseti vteřin určil, jestli se partneři k sobě hodí nebo ne…

Je to praxí: dělám to šest hodin denně.

Půjdete pracovat do zahraničí?

Nabídky mám. Jako správný obchodník toho využiju a využívám.

Vy nemáte vlastenecké pocity?

Ty jsem ztratil za komunismu. Ani dnes nemám důvod k optimismu. Připadá mi, že stále mají “zelenou” podvodníci. Nežijeme v právním státě. Asi bych nemohl trvale žít v zahraničí, ale pracovat ano.

Jaký vztah máte ke klasické medicíně?

Velice špatný. Chtěl jsem spolupracovat s lékaři – na základě jejich nabídek – ale byl jsem podveden.

Do jaké míry – procentuálně – funguje podle vás v klasické medicíně byznys? Mám na mysli výrobu léků, zařízení nemocnic, pojištění, platy lékařů…

Na sto procent je to byznys a všichni to považují za normální. Tvrdím, že osmdesát procent lidí bere zbytečně léky. Zablokovaný organismus je stejně nepřijme, respektive se z krve nedostanou do oslabených orgánů. Lékaři se chovají tak, jak se to naučili ve škole a jen malé procento lékařů, má vrozené léčitelské schopnosti. A ti léčí dobře: zajímají se o příčinu a léčí též “duši”. Tvrdím, že ke všem nemocem máme dispozice, které se projeví za nepříznivých okolností: stres, nevhodná strava, úraz, atd. Nejdříve je nutné zjistit příčinu nemoci, tu odstranit a teprve potom léčit.

Vy se též zabýváte partnerskými vztahy. Svým kyvadélkem dokážete během pár vteřin určit, na kolik procent se partneři k sobě hodí. Dokonce i po telefonu. To u některých vzbuzuje úsměv…

Je to opět jenom podvědomí a intuice. Dokážu se “dostat” do mozku klienta, zjistit předpoklad k partnerství a s určitou pravděpodobností i perspektivu vztahu. Podrobně tu problematiku popisuji v knize MAGIE, LÁSKA A SEX.

Jedno z vašich témat je plnění “partnerského úkolu”. Pokud není naplněn, dochází podle vás i ke vraždám. Už jste nějakou předurčil?

Ano. Doktorovi Edovi Křížkovi jsem řekl, aby si dal pozor na svou ženu, protože pokud od ní odejde, tak ho zabije. Potřebovala se před rozvodem nejdřív vyléčit. Neposlechl, rozvedl se a ona zastřelila jeho i sebe. Neměla svůj “partnerský úkol” splněný, a on ji v tom, že odešel, bránil. Já jsem začal právě od těch vražd, když jsem zjišťoval jejich příčiny.

Vy vlastně kyvadélkem určujete takřka všechno… Jakou máte úspěšnost?

Nedělám si statistiku, ale z reakce lidí si myslím, že u nemocí mám úspěšnost asi osmdesát procent, u věštění budoucnosti sedmdesát procent a u partnerských vztahu, tak sedmdesát pět procent.

Co kyvadélkem nelze určit?

Jaká čísla vyjdou ve sportce. Myslím si, že určit lze všechno, co se týká něčeho živého. Pro mne je každé lidské tělo vysílací a přijímací anténa. Takže lze zjistit, kdy máme sportku podat, abychom měli šanci na výhru, kdy se nemáme například ženit, rozvádět, dělat závažná rozhodnutí, atd. Proto se mi daří “léčit” také zvířata; naposledy dostihového koně.

Mohu namítnout, že kdyby to všechno bylo tak jednoduché, neděly by se s člověkem věci, které se dějí… Proč se tedy dějí?

Protože lidé nevyužívají své intuice a neovlivňují svůj život: jsou líní.

Budou ji někdy více využívat?

Ti, co si koupili mou knížku jsou jedni z těch, kteří ji chtějí lépe využívat.

Jsou nás tady miliardy a zatím to příliš nevypadá, že by člověk z varování přírody něco vyvozoval. Myslíte si, že se to změní nějakou podobně “jednoduchou” cestou?

V jednoduchosti je krása! Vše, co se zdálo být složité, bylo nakonec jednoduše vyřešeno. Vždycky se najde pár lidí, kterým intuice velí, že například s přírodou je potřeba něco dělat. Sám vidíte, že pokud to tak není, vyústí to v takovou katastrofu, jaká byla na severní Moravě.

Berete katastrofy jako logický důsledek nějakého nepořádku v myšlení lidí?

Přesně tak. Je to varování.

Jste “doma” v partnerských vztazích; jak byste definoval lásku, která je do určité míry určuje?

Láska je ten nejvyšší cit, kterého jsme schopni a kterým hlavně dáváme. Bohužel si toho citu ne vždy vážíme. Láska vznikne vysláním určitého signálu k člověku a ten ho buď násilně nebo většinou dobrovolně přijme. Je to určitý chemický i energetický proces. Jde o určitý kmitočet v mozku, který vyvolává pocity, které nazýváme láskou.

V lásce hrají velkou roli oči, které vysílají a přijímají nějaký signál. Lze to nějak vědecky dokázat?

Určitě by se nějaká cesta našla, jak tuto energii měřit. Zatím se nenašla, proto je problém měřit energii léčitelů. Současné přístroje se mi zdají být neobjektivní.

Vy dokonce mluvíte o tom, že jste schopen vyrobit amulety, které takové signály ruší nebo zesilují. To už zavání šarlatánstvím…

To je stejné šarlatánství jako woodoo a podobná kouzla. Já jsem tomu nevěřil, dokud jsem se nepřesvědčil na svých klientech: nosili vhodný tvar amuletu namalovaný mým kyvadélkem, to působilo. Například holka, která se před kluky styděla, neodpovídala jim na pozdrav, červenala se, nyní kluky sama vyhledává.

A to díky amuletu?

Díky i ostatním radám: musela se “odblokovat”, dát se psychicky do pořádku a zbavit se nesebedůvěry. Na takové jednoduché zázraky nevěřím ani já. Stejně jako kyvadélko, tak i amulet je anténka, která umožňuje se napojit na určité signály, například na signály psychicky silnějších lidí. Lidé si neuvědomují, že i uzavřené kroužky v uších, prsteny, řetízky jsou antény: jak vysílací tak přijímací. Zjistil jsem, že plno lidí mělo a má kvůli nim zdravotní problémy.

Jak se stavíte k ostatním léčitelům?

Před chvíli jsem svou pacientku s roztroušenou sklerózou zbavil bolesti hlavy. Dodal jsem jí svou energií to, co v mozku chybělo. Vydrželo to dva dny. Proto hledám způsoby odblokování, a dostání minerálů a vitaminů do mozku, aby tam zůstaly trvale. Někteří léčitelé sice umí “dohonit” pacientům to, co tam chybí, ale za hodinu nebo za týden to tam zase není. Proto metody léčitelů nepovažuji za cestu k trvalému vyléčení, ale mohou existovat výjimky.

Vy tvrdíte, že vše je v sexu, a kdo nemá zájem o sex, nemá zájem o tvořivou práci, možná o žádnou práci?

Je to můj názor, který jsem si v praxi ověřil.

Vycházíte z Freuda?

Přiznám se, že jsem Freuda bohužel nečetl. Všichni mi tvrdí, že mám podobné názory a že bych měl v jeho díle pokračovat. (úsměv) Musím tuhle mezeru dohonit.

Vy oproti odborníkům například naznačujete, že homosexualita není úchylka, nemoc, ale že je vrozená… Dokonce ji odvozujete z minulých životů…

Je to pro mě jediné možné vysvětlení, i když na bývalé životy nevěřím: nelze je dokázat.

A přesto to tak vysvětlujete?

Mnoho mých klientů chtělo něco vědět o minulých životech. Domnívám se, že našich předešlých životů, bylo hodně, a to od buňky až po člověka. Celkové množství životů vychází na dvě stě až pět set životů z toho pět až třicet v lidské podobě. Vypozoroval jsem, že heterosexuálně zaměřený muž, má předpoklad být v budoucím životě · pokud bude opět muž = opět heterosexuálním. Pokud ovšem bude ženou, pak bude mít s největší pravděpodobností lesbické sklony. Pokud jako žena v dalším životě bude opět ženou, pak bude ženou bisexuálně zaměřenou a pokud potřetí bude ženou, pak již heterosexuálně. Stejně to bude i s opačným pohlavím. Takto si myslím vzniká sexuální orientace na opačné pohlaví.

Většina lidí sexuální orientaci ke stejnému pohlaví tají, což se odráží v psychice a následně ve větší nemocnosti. A nejen u nich, ale v celé jejich rodině.

Proto jste pro legalizaci homosexuálních sňatků?

Ano. Z praxe vím, že některé vztahy musí být “osvěceny” sňatkem, aby vztah vydržel, některé naopak nemohou, protože určití partneři by mohli zneužít ztvrzení partnerského vztahu. Tuto šanci lidé sexuálně orientovaní na stejné pohlaví nemají, proto bych jim doporučoval, aby se alespoň zasnubovali či náhradním způsobem posvětili svůj vztah.

Je nutné se takovou legalizací zabývat?

Tento problém se týká téměř poloviny populace. Nejen proto bych byl za sňatky mezi partnery stejného pohlaví. Nepovolování těchto sňatků považuji za omezování. Život je taková zvláštní hra, ve které mlčící většina rozhodla o správnosti sexuální orientace. Většina populace tedy přistupuje na pravidla hry, které NĚKDO kdysi vymyslel a není síla, která by to změnila.

Bude podle vás markantně stoupat lidský věk?

Tvrdím, že lidé většinou zemřou na nedostatek energie, vitaminů a minerálů než na sešlost věkem. Pokud udělají pro svůj život maximum, stoupat bude. Proto lidem zjišťuji, jaká je minimální hranice a maximální hranice jejich věku. A tam je rozdíl až třicet let. U kuřáků je to až čtyřicet let.

Psychotronika a víra v Boha jsou podle vás neslučitelné pojmy…

Psychotronika je intuice a já tvrdím, že psychotronikem je každý, ať věří či nevěří v Boha. Léčitelskou schopnost má padesát procent lidí a skoro sto procent má diagnostickou. Všichni nejsou schopni vytvořit něco nového, ale mohou se orientovat v tom, co je. Někdo má dobrou intuici · talent na obchod a někdo na léčitelství.

Vy nepatříte mezi “svaté” léčitele. Často mluvíte o tom, co je pro vás výhodnější. Nebojíte se, že se to jednou obrátí proti vám, tedy i proti vašim schopnostem?

Ne. Jediné čeho se bojím, je, že z přepracování se oslabí můj organismus a dostanu nemoce od těch, co léčím. Tvrdím, že i rakovina je nakažlivá. Vím, že to existuje: mám klienty, kteří nakazili rakovinou svého partnera, psa, nebo to lze i opačně. Že bych o své schopnosti přišel, se nebojím: je to talent a intuice, o který se nepřichází, i když například hudební skladatel nemusí do smrti skládat melodie.

Tíží vás někdy svědomí?

(udiveně) Netíží. Pokud někdo mé schopnosti považuje za dar od Boha, které mám dávat bez nároku na finanční odměnu, je dobré se zeptat, proč totéž nikdo nechce od špičkových lékařů, výjimečných malířů, sochařů, zpěváků?… A přitom všichni víme, že za výjimečné schopnosti se výjimečně platí. Tak proč dělat výjimky?

Narušily se nějak vaše přátelské vazby?

Narušily. Moji přátelé mě začali využívat. Hlavně finančně. Lidé si začínají bezostyšně říkat o peníze a o mé služby zdarma. Malíř své obrazy také nerozdává všem přátelům.

Mě zajímalo, jestli neutrpěl váš pocit k přátelům na intenzitě?

Vůči opravdovým přátelům ne. Ale těch zůstalo málo.

Rodinné soužití tím bylo též poznamenáno?

Strašně. Bylo, je a bude. Ale to se týká všech úspěšných podnikatelů. V horoskopu, bohužel, mám, že nemám šanci na dobrý vztah a není pro mě ani důležitý, podstatná je pro mě práce. Mám tvořit a meditovat.

A co žít?

To je největší umění. Málokdo to umí. Lidé zdůrazňují to špatné a neumí odpouštět. Já lidem radím, když nevědí co mají dělat, ať nedělají nic: pak nic nezkazí. Mám pocit, že žít umím, i vím, z čeho bych se měl radovat a také se raduji, ale neprožívám to tak, jak bych mohl a měl. Chci stihnout vše. Největší radost prožívám ze své práce a ze svých dvou dětí, na které si vždycky udělám čas.

Neberete té práce na sebe příliš? Moc prostoru k meditaci asi nemáte…?

Já jsem do revoluce nemohl tvořit a nuceně jsem musel “meditovat”. Dvacet let jsem promrhal, a teď to musím dohánět. Abych se cítil naplněn, musím splnit svůj úkol, který cítím v tom, co dělám. Do principů a příčin nemocí jsem už pronikl, ale to je jen A, a nyní je potřeba říct B. To mě bude trápit delší dobu, je to nekonečná práce, protože se budou objevovat nové a nové civilizační choroby.

Přiznal jste mi, že jste v posledních letech měl více partnerek a s žádnou vám to nevyšlo. Půjdete do vztahu, kdy vám kyvadélko bude ukazovat: Ne! Bohužel, půjdu. (smích) Mně kyvadélko nikdy neukáže NE!  

Pin It on Pinterest