Category: 2006 / 10

Islandu jsem tak úplně propadl. Řadím ho na první místo mezi fotogenickými oblastmi celé planety. Až dosud jsem za nejatraktivnější pro fotografa považoval Nový Zéland.

Dojímá mě to úžasné, dramatické a přitom romantické sepětí ohně, vody a ledu. Nejpůsobivější pro mě byla místa s termálními prameny, vulkány a ledovci a vodou z ledovců, která tvoří velké množství nádherných řek a tisíce vodopádů. Protože má ostrov tolik vody, má zejména kolem řek a vodopádů spoustu travnatých a mechových ploch. Přenádherné namodralé ledovce na jihu odplouvají romantickými lagunami do Atlantiku.

Život místních lidí je zvláštní tím, jak je ovlivněn slunečním svitem a ročními obdobími. Pro fotografa je třeba ideální jet sem ve vrcholném létě, kdy je polární den a světlo až do půlnoci. Obrázky v této fotoreportáži byly pořízeny mezi 21. a 24. hodinou v noci.

Mystičnost Islandu podporují všechny staré historické ságy plné elfů, trollů, obrů a dalších nadpřirozených bytostí. Dodnes ovlivňují život Islanďanů a cizincům nabízejí novou dimenzi prožitku v silné přírodě.

Island je země, která českého návštěvníka svou malebností uchvátí. Patří sice k nejdražším na světě, ale má za to hodně co nabídnout. více najdete na www.skandinavie.cz a www.theworld.cz

Pin It on Pinterest