Nejstarší řemeslo světa – prodejná láska. To jsou jen dva pojmy označující prostituci. Sociologický a společenský jev, který praktikoval vždy. Po listopadu 1989 však u nás narostla prostituce do obrovských rozměrů a dnes se zdá být téměř neřešitelným problémem. My se však na prostituci podíváme trochu jinak. Řekněme statistickým pohledem. Francouzský student sociologie Phelipe Grae- Ross se při svém pobytu v České republice prostitucí jako společenským jevem zabýval a poskytl nám několik podstatných údajů, ze kterých vyjdeme. V současné době se prostitucí u nás živí neuvěřitelných 97 500 lidí.
A to je ještě třeba podotknout, že údaje mladého Francouze jsou oproti jiným výzkumům podstatně nižší. Z toho je 43,6% prodejným děvčat a 1,2% prodejných chlapců. Zbytek tvoří pasáci (asi 34,7%) a ženy – manažerky prostitutek (12,9%). Pak následuje spodina, do které řadíme dohazovače, pokojské a placenou mafiánskou ochranku. Zajímavé jistě je, že některé prostitutky už si živí i své služebné. Ty tvoří asi šest set žen. U rovných pětašedesáti procent lidí ze zmíněných 97 500 je prostituce a činnost kolem ní jediným zdrojem obživy. Zbylou část tvoří především prostitutky – studentky vysokých škol. Mezi nimi suverénně vedou studentky pedagogických fakult, následují budoucí právničky. Významnou skupinu tvoří i studenti vysokých škol v roli pasáků. Nárůst prostituce by se měl zastavit v únoru 1994 a měla by následovat recese, která se údajně zastaví v roce 1997 a nejstarší řemeslo světa se na našem území stabilizuje na středoevropský standard. V tomto roce by se měla také postupně přesunout tato „zajímavá práce“ od hranic blíže ku Praze.
Pro někoho jsou to možná šokující čísla. Třeba otevřeně přiznat, že takovéto sociologické nebo chcete-li statistické průzkumy nebývají stoprocentně přesné. Zatímco statistika staví na otázk ách, rozborech a tabulkách, výskyt prostituce je spíše otázkou odhadu. I tak se mi zdá strašné, že možná jednou bude mé děti učit prostitutka či jako skandálního novináře mě bude soudit žena, která nabízela svoje tělo za třicet až padesát marek. To je totiž obvyklá taxa. Statistika – diagramy Složení prostitutek dle: a) vzdělání b) národnosti c) studentky vysokých škol provozující prostituci

Pin It on Pinterest