Úchvatná Nová Kaledonie s Radkou na cestách

Z vašich cest

20

listopad, 2019

Patří pod vládu Francie, je často nazývána perlou Tichomoří a má opravdu co nabídnout, to je Nová Kaledonie.

Nová Kaledonie

Skládá se hned z několika malých ostrovů a hlavním centrem je Noumea. Místní obyvatelé mluví většinou francouzsky. Tropické podnebí a příjemná teplota v průměru 23 stupňů je vhodná pro celoroční návštěvu.

Radka Darebná

Novou Kaledonii jsem navštívila na 4 dny a strávila je velmi poklidně. Přesně taková totiž je. Klidná atmosféra, průzračné moře, i příjemné dlouhé procházky okolo ostrova. 

Pokud listujete cestovním katalogem a vidíte fotografie blankytně modrého moře a bílých pláží, možná si říkáte, že v reálu to asi tak vypadat nebude. Ne tak docela v případě Kaledonie. Zde se opravdu setkáte s reálným obrazem, který fotografii bude připomínat.

TIP! Barma s Radkou na cestách

Pro milovníky vodních sportů a hlavně kite-surfingu je toto místo tím pravým. Můžete si zde kite-surfing vyzkoušet poprvé a pokud už patříte mezi profesionály, tak jistě oceníte skvělé místní podmínky. Já osobně, jsem vydržela sledovat kite surfery celé hodiny. 

Milujete šnorchlování ??Tak jste tu správně. Kaledonie se pyšní bohatým podmořským životem. Pod hladinou se vám otevře pestrobarevný vodní svět. Při troše štěstí potkáte i želvy. Výlety na vzdálenější ostrovy jako jsou např. Isle de pines, Lifou a Ilot maitre se rozhodně vyplatí. Doporučuji fotoaparát i kameru, protože tu krásu si prostě chcete zapamatovat na věky. Další zajímavostí je, že po válce sem emigrovalo poměrně dost Čechoslováků a jejich potomci zde dodnes žijí.

TIP! Samoa – květinový ostrov

Pro milovníky kultury je nezapomenutelným zážitkem navštívení místního kulturního centra. Je to naprosto fascinující stavba, která vás zasvětí do místních dějin. Jak zde lidé žili dříve i nyní a můžete si prohlédnout i jejich fotografie a malby. Kulturní centrum zkrátka navštívit musíte.  Dále se v centru města nachází mnoho menších muzeí, které pokud máte čas a chuť navštivte také. Den zakončete nejlépe v restauraci s místní kuchyní, která se velmi podobá té francouzské. Palačinky a cibulová polévka vás dostanou.

Nová Kaledonie se dá stihnout jak za 4 dny tak za týden. Záleží na tom, kolik ostrovů chcete navštívit a jestli preferujete aktivní nebo odpočinkovou dovolenou. V každém případě za návštěvu určitě stojí.

TIP! Markézské divoké ostrovy

Nová Kaledonie v kostce

obyvatelstvo: 253 000

měna: CFP frank = Pacifický frank

hlavní město: Noumea

ubytování cena: 800-2500 Kč ,záleží na lokalitě a typu ubytování

jídlo cena: v průměru 300-400 Kč za jídlo a nealko pití v restauraci

doporučení: zapůjčit si kolo, in-line brusle, výlety lodí, místní trhy,

Míša

Jsem holka z Českých Budějovic. Vystudovala jsem veterinární asistentku a můj život se točí odjakživa kolem zvířat. Po střední jsem vystudovala Biologii a ochranu zájmových orgamismů a souběžně pracovala v Zoo Dvorec u Borovan. Miluju cestování, hlavně za zvířaty. Byla jsem dobrovolničit v pralese na Sumatře, pozorovala jsem varany v Thajsku, cestovala jsem po Skotsku, viděla kolonie lachtanů, plavala s keporkaky, navštívila bilby sanctuary v Charleville v Australskím Queenslandu, zachránila karetu a mnoho dalšího. Kde je cokoliv co se hýbe, tam mně najdete. Miluju dobrodružství. Právě jsem už rok v Austrálii a plánuju si to prodloužit. O svém dobrodružství u klokanů začínám psát knihu, tak doufám, že se zadaří.

Odkaz na stanici: http://lisaskangarooretreat.com.au/

Pin It on Pinterest

Shares
Share This